×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Властта се чуди да включи ли празните хотели в битката с вируса


04 Април 2020, Събота, 14:21 ч.
Автор: Флагман.БГ

Собствениците на хотели в България са предложили на правителството и оперативния щаб да използва базите им

Собствениците на хотели в България са предложили на правителството и оперативния щаб да използва базите им за настаняване на пациенти с коронавирус вместо да се преоборудват спортни зали. Засега обаче кабинетът се въздържа от подобна стъпка. Той е по-склонен в хотелите да бъдат настанени медици, лекуващи пациенти с COVID-19, за да карат карантината в по-удобни условия, а не в болницата.

"Имаме предвид подобна мярка и срещаме подкрепа от страна на хотелиерския бранш", заяви вицепремиерът Томислав Дончев в отговор на въпрос в предаване на "Господари на ефира" във Фейсбук.

Министърът на туризма Николина Ангелкова пък заяви, че хотелиери са предложили да предоставят сградите за завърнали се от чужбина, които трябва да изкарат задължителна 14 дневна карантина. "Насочили сме хотелиерите към националния кризисен щаб, но все още няма указания от там", заяви тя пред Би Ти Ви.

От пресцентъра на министерството на туризма и на оперативния щаб не отговориха на въпросите на "Сега" за разясняване на идеите. От най-голямата браншова организация у нас - Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация, заявиха, че никой не е разговарял с ръководството й по въпроса. "От вас научаваме за тези идеи", коментира секретарят на асоциацията. БХРА била готова да помогне с каквото може, но при ясни условия и то в посока на подпомагане най-вече на медиците. В момента повечето големи хотели са почти празни, работят по-малките, в които са настанени предимно заети в строителния бранш, допълниха от асоциацията.

Доста по-мащабна идея разви пред "Епицентър" Веселин Данев, който притежава 10 хотела в България и Испания. Според него рисковите групи трябва да бъдат отделени в затворените туристически комплекси с помощта и под контрола на обществото до преминаване на епидемията. Останалите трябва да се върнат на работа. Престоят в хотелите ще се заплаща от държавата по цена 40 лв. на ден. "Всичко това ще излезе на държавата в най-лошия случай 40 милиона лева на ден, което ще е по-малко от това, което в момента губим - по 50 милиона дневно като данъчни приходи от намалените обороти", пресмята той. И по неговата идея отговор от страна на управляващите няма.

Много държави прибягват до базите на хотелите с битката си с коронавируса. Испания например настанява болни в тях, а Северна Македония - граждани, пристигащи от чужбина, които трябва да са под карантина.

ЖЕСТ

Адвокати във Велико Търново не чакат никого и взеха нещата в свои ръце. Те предоставиха безвъзмездно къщата си за гости в града за настаняване на медици от областната болница, които работят под режим на карантина и трябва да се изолират от семействата си. Първи в къщата са пожелали да пребивават две лаборантки, предаде БНР.

"В тази неприятна ситуация решихме, че това е най-малкото, което можем да направим, за да сме полезни. То е ясно, че сме затворили къщата и бизнесът няма да върви в момента. Ние винаги сме били ангажирани, да не говорим, че и къщата носи един дух, който задължава да сме отговорни към обществото. Не беше трудно решение. Беше бързо и спонтанно. Затова веднага информирах представители на нашата болница във Велико Търново, като им казахме, че сме взели решението безвъзмездно да предоставим нашата къща за гости на медицински лица при нужда и по тяхна преценка, ако искат да се поставят под карантина. Много от хората в болницата може да не са болни, но да са контактни, да се притесняват за близките си. Желателно е в тази ситуация кой с каквото може да махне всички притеснения на медиците и да ги оставим да вършат това, от което те разбират", обясни великотърновският юрист Дончо Бораджиев.

Къщата за гости може да приеме едновременно седемнайсет медици в седемте си стаи. За адвокатите е "абсурдно да се разпъват палаткови лагери, полеви болници със стари пружинени легла, при условие че само в нашия град има толкова много леглова база, която в момента е затворена и разполага с поне минимални санитарни изисквания за по-спокойно протичане на едно такова заболяване".

 

Автор: Таня Петкова, "Сега"


В категории: Бизнес


3
Коментара
Георги РУСЧЕВ Голям астероид преминава близо до Земята в събота Голям астероид преминава близо до Земята в събота 25/06/2026, Четвъртък 17:30 0
3
Коментара по темата
3.
Димитрова
04.04.2020 18:50:54
0
2
Ха ,добрутро!Ако още в началото бяхте ги използвали и всички завръщащи се бяха под карантина извън домовете си,щяхте да си спестите главоболия и заразени!Та нали заболелите са все завърнали се от чужбина!!!
2.
ii
04.04.2020 17:01:00
1
3
Карантина на всички пристигнали от чужбина в хотелите щеше да бъде най-изгодното. Ден престой в хотел на карантиниран и олинклузив 100 лева. Престой в домашни условия и поне още двама карантинирани с болничен 200лв
1.
Бс
04.04.2020 16:59:57
1
3
Ще ги включат и ще има платят даже, защото по-голямата част от хотелите са на техни хора.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова За да публикува първите й стихове в „Родна реч“, се наложило да излъже, че седмокласничката е в осми клас Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Футболната общност във Враца е потънала в скръб след нелепата смърт на 17-годишния Иван и 16-годишната Йоана Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Да премине товарен камион без товар с лекота през тях, е недопустимо, коментира и вътрешният министър  Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Кооперацията е пълна с бълхи, миризмата на урина и повръщано се усеща от километри, не издържаме, жалват се съседи При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба Мащабната акция на Областна администрация, МВР и ИАРА доказа, че обектът от национално значение е бил брутално окупиран за промишлен улов за сметка на водната сигурност "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев „Много съм доволен! Съдът взе правилното решение!”, каза на излизане от залата на Окръжен съд-Пазарджик „Транспортера”
Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори