×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Проф. Мутафчийски хвали болницата в Айтос, чака резултатите от РЗИ-Бургас за несебърлията, върнал се от Банско


Проф. Мутафчийски хвали болницата в Айтос, чака резултатите от РЗИ-Бургас за несебърлията, върнал се от Банско
Медици от Инфекциозното отделение работят облечени с костюмите, с предпазните очила и с маски
04 Април 2020, Събота, 10:34 ч.
Автор: Флагман.Бг

Поставили сме задача на местното РЗИ да проучи дали мъжът с доказан коронавирус от Несебър е имал оплаквания, докато е бил в Банско, каза проф. Мутафчийски

Шефът на Националния оперативен шаб проф. Венцислав Мутафчийски похвали медиците от болницата в Айтос. По думите му лечебното заведение и медиците стриктно спазват санитарните мерки, наложени от Министерството на здравеопазването при извънредно положение. 

 „Изключително добро впечатление ми направи как излязоха пред камерата колегите от Инфекциозното отделение. На кадрите от бТВ се вижда как са облечени с костюмите, с предпазните очила и с маски. Целият медицински персонал трябва се пази от вируса. Трябва да се спазват мерките“, добави той.

На брифинга стана ясно, че още два души в Бургаска област са дали положителна проба за коронавирус. Това са 33-годишна жена от Бургас и 34-годишен мъж от Несебър, който се е върнал един ден след падането на блокадата от Банко. 

"Поставили сме задача на местното РЗИ да проучи дали мъжът с доказан коронавирус от Несебър е имал оплаквания, докато е бил в Банско, прегледан ли е. Тези неща се наблюдават, анализират се, разсъждава се по тях. Новият коронавирус е по-различен. Тестовете доказват само COVID – 19, т.е. един негов ген. При съмнителен резултат се повтаря теста с доказване на три гена на новия коронавирус. Ползваме математиците от БАН, за да видим на кое ниво сме в скалата. В Бургас въпреки голямата опасност от внос на инфекция, нещата са стабилизирани. Във Варна има леко покачване", допълни още Мутафчийски. 

Два нови случая на COVID-19: Жена от Бургас и 33-годишен мъж от Несебър

 

Професорът се оплака, че депутатите от ГЕРБ му създали проблем, защото нямало практика в болниците пациенти да си плащат за тестовете, а народните представители искали точно това и сега Щабът се чуди как да осчетоводи средствата. 

Проф. Тодор Кандтарджиев пък изтъкна, че 15% от гърлобола при възрастните хора през зимата се дължи на коронавируси. 30% от сухата кашлица също е причинено от тях.

"Мерките срещу коронавируса дават добри резултати. Имаме плавно покачване на заразените. Нямаме засилен растеж в смъртността. Нямаме скрита смъртност вкъщи. Труповете няма как да се скрият“, заяви Мутафчийски. 


В категории: Животът


9
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци 01/08/2026, Събота 17:00 0
Димитър КИРЯКОВ Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 01/08/2026, Събота 15:26 4
Емел МАХМУД Нови цени на винетките - вижте тарифите Нови цени на винетките - вижте тарифите 01/08/2026, Събота 14:54 1
9
Коментара по темата
9.
Тодор
04.04.2020 15:40:29
0
5
Управителят на болницата е виновен за сегашното и състояние.
8.
Кризисният щаб трябва да е за пример!
04.04.2020 13:13:24
1
13
Наистина ли ги хвали след това което прочетохме, че нямат къде да изолират заразените от COVID19 и ги смесват с останалите болни? Ако е така ще преосмисля всичко, което чувам от този щаб по телевизията
7.
Иван
04.04.2020 12:14:55
0
14
Болницата в Айтос е за затваряне! Мизерия,липса на персонал,некадърни специалисти които от години са се бетонирали в отделенията и смучат пари!!! Хората в Айтос ги знаят добре!
6.
Несебър
04.04.2020 11:50:25
0
15
Естествено че е имал симптоми но не е казал като циганския пастор, нали тогава ще удължат карантина в Банско и няма да може да донесе бацила на семейството си, пък и други има не е само той. НАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ И ЗА ОНИЯ ПАСТОР!!!
5.
Bingo
04.04.2020 11:19:52
0
20
Мурафетчийски е прихванал номерата на Бойко, ти го питаш за мизерията в болниците той ти отвръща с какви хубави костюми имали и дръжките на микрофоните са доволни от отговора. Хора не виждате ли в каква пародия живеем. 30% от случаите на болки в гърлото се дължали на коронавируса тук става въпрос за стотици хиляди заболели и оздравели българи но на нас ни се налага извънредно положение за едни 400 обявени официално случая. Това извънредно положение е абсолютно незаконно поради факта, че дори за ежегодните грипни епидемии са нужни 450 болни на 10 000 човека. Питам аз при официално обявени 23-ма заболели към дата 13 март на 7 000 000 население кое даде основание да се въведе извънредно положение. Само за януари месец имаме много повече смъртни случаи от сезонния грип отколкото са до сега от коронавируса. Хора разбирате ли в каква измама живееме?
4.
Бургас
04.04.2020 11:10:50
4
20
Какво хвалил този неадекватния??? Да е жива и здрава лекарката там че е на 74год.
Ако не ги бяха пускали да се върнат тези родолюбците от чужбина друго щеше да е. От тях дойде всичко и естествено от чужденците. ВСИЧКО ДРУГО Е АЛА БАЛА.
3.
До 1
04.04.2020 10:54:51
1
30
Явно не си гледал репортажа. Точно така е както предполагаш. Т.нар. отделение за короновирус в Айтос е в мизерни условия с 2 (двама) лекари едната отдавна преминала пенсионната възраст и здраво нагазила в рисковата за вируса възраст но доброволно започнала там. И 1 (една) сестра. Трагедията на бълг. здравна система в провинцията сбрана в едно . А Мутафчийски ги хвалил. НАПЪЛНО НЕАДЕКВАТЕН ! За богаташите частните софийски болници. За бедняците Айтос !
2.
Стефан Бургаски
04.04.2020 10:44:20
5
18
Оооо, Джиниралчиту.... 10 титли преди това... г-н Мутафчийски, днес има 13 заболели от фарингит, 22-ма са със зачервено гърло, имаме 14 нови на хемодиализа, над 100 човека с объркани диагнози из родните болници, от родните ни лекари, днес до момента с починали 100 души в страната, като доказано - 26% от тях, вследствие на стреса, който им насаждате (и аз като вас - казвам "доказано", защото и "вашите" случаи да толкова доказани, че още не можете да различите корона вирус от пневмония)...
Ей, чиче, я стига всява смут, ами сподели с всички нас - дето си стоим вкъщи и вече почваме да си мислим за глупости, каква ти е заплата? Твоята лично - като шеф, консултант, медийна звезда и вожд на кризисния щаб? После ни кажи какви са заплатките и Кантарджиев мустакатски и на Кунчев (дето пък ако на него някой му зададе въпрос извън предварително съгласуваните, ще има да мига като петокласник пред дъската, изпитан по време на първия час от първия срок). И последно - след като толкова много ни информирате кой кихнал и кой пръднал, айде да ни споделите и какъв е месечния разход на държавата (т.е. колко от нашите пари, които ни крадете под формата на глоби, такси, данъци и др.) за вашия ЩАБ и всичките камъни и лапачи в него? Много ще ми е интересно и на мен и на моите съграждани също.
1.
Lucifer
04.04.2020 10:44:11
3
27
За пред камерите може да излязат и облечени като астронавти пътуващи към Марс. Да не се окаже в действителност, че имат 2 предпазни облекла за целия персонал.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа е обичана гръцка рибена супа, приготвяна най-често с прясна бяла риба, зехтин, зеленчуци и лимон. В крайбрежните райони често се поднася като лек, но питателен обяд Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Хотелът предлага стил, комфорт и първокласно гостоприемство през всички 365 дни в годината Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него? Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него? Общо видео с участничката от Ергенът разпали слуховете след мълчанието за отношенията му с Глория Петкова Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване На 1 август 1926 г. празничният влак потегля от Сарамбей към Лъджене и поставя началото на железопътния транспорт в Родопите Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 61-годишният мъж от село Шумата е транспортиран в болница, но лекарите не успели да го спасят Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Жената се подхлъзнала в стръмен участък с парапет, въпреки че групата била подсигурена с въже Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Три плавателни съда са заседнали извън фарватера, а други намаляват товара си, за да преминат през критичните участъци Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал Камионът на българския водач преминал през разделителната преграда, а другият шофьор загинал при опит да избегне сблъсъка Шефката на СГП върна Лексуса на несебърски прокурор, спретнал циничен скандал на бензиностанция Шефката на СГП върна Лексуса на несебърски прокурор, спретнал циничен скандал на бензиностанция Преди 6 години Велков бе представен пред медиите като новата надежда за повече обвинения срещу престъпниците в Слънчев бряг, но бързо опроверга тези думи   Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма Местните отново поставят предупреждения след смъртта на две деца и техните баба и дядо, но знаците изчезват или се оказват счупени
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите Това е човекът, който може да победи Ердоган? Това е човекът, който може да победи Ердоган? Йозгюр Йозел напусна партията на Ататюрк с 90 депутати и оглави най-голямата опозиционна сила в парламента Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море 254 жители и туристи са изведени с лодки от обградено крайбрежно селище, а древният археологически комплекс беше евакуиран превантивно Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Според разследването Пейчева е била последният човек, който се е срещнал с бизнесмена Янков  
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори