Кралят на обувките Sergio Rossi почина, COVID-19 ли уби италианеца?
Ден преди да бъде хоспитализиран е бил със съмнение за коронавирус
Италианският дизайнер Sergio Rossi, който оформя света на обувната мода повече от 50 години, почина на 84-годишна възраст, съобщава немското издание WELT.de. Според информацията, той е починал на 2 април вероятно от COVID-19. Причината за смъртта на дизайнера, основал една от най-известните италиански марки обувки през 1968 г., все още не е официално потвърдена.
Преди няколко дни е бил приет в болница в италианския град Чезена, което доведе до спекулации за инфекция с вируса, както съобщава списание WWD.
Рикардо Сакуто, главен изпълнителен директор на марката Sergio Rossi, говори пред списанието за живота и работата на дизайнера.
„За мен беше голямо удоволствие да се срещна с него. Той беше нашият духовен водач и днес е повече от всякога “, казва Сакуто. Творбите на Sergio Rossi - включително най-известният модел: сандалът „Opanca“ - му донесоха колаборации с Versace, Dolce & Gabbana и Azzedine Alaïa при основаването на лейбъла.
Ето защо Sergio Rossi вдъхнови поколения млади дизайнери на обувки да бъдат по-смели и екстравагантни в бранша, включително сина си Gianvito Rossi. Той работи с бащата, докато компанията не бе продадена през 1999 г. на Gucci Group, която сега работи под името Kering.
Gianvito Rossi продължи семейното наследство, като пусна своя собствена едноименна марка през 2007 година. Това създаде третото поколение на семейната империя, защото бащата на Sergio Rossi пък е бил обущар и е живял със семейството си в добре известния обувен район на Сан Мауро Пасколи, където фабриките на фамилия Rossi работят и до днес.
В своето изявление по повод кончината на дизайнера, Сакуто похвали пред всички членове на бизнеса делата на Rossi, но и креативността и съпричастността, с които той разпознавал женските модни нужди и ги превръщал в свои дизайни.
"Той обичаше жените и умееше да улови женствеността на една дама по уникален начин", каза Сакуто. „Никога не е било преувеличено, винаги вкусно. Обувките бяха носими - той никога не беше доволен, докато не бяха перфектни. Не бяха аксесоари за него. Веднъж ми каза, че иска да създаде перфектната форма с подметка за крака на жената", довършва Сакуто.
Висш политик хвърли оставка в Румъния
Какво е състоянието на 7-годишното дете, което пострада при зловещата катастрофа между тир и семейна кола до Пловдив
Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал"
Ужас в родно село: 34-годишна бе отвлечена от 4 мъже
Никола Цолов блесна в дебюта си във Формула 2
Защо не трябва да сушим прането върху радиатора
Плъзна жестока мълва за Сияна от Биг Брадър
Историческо завръщане на Клоп във футбола?
Владимир Путин се обади на 10-годишно момче
Може ли 6-метрова стълба да се помести в 2-метрова кола?
Кметът Коцев, у дома кадър от семейната му идилия
В кои общини ще има повишаване цената на водата
