Почина бащата на Румен Радев
83-годишният Георги Радев постъпи във ВМА през март заради кървяща язва
Георги Радев, бащата на президента Румен Радев, е починал тази нощ във ВМА. Новината за кончината му дойде от премиера Бойко Борисов.
Министър-председателят се изуми, че в ден, в който баща му е починал, Радев държи критични речи, в които зове за разхлабване на режима за коронавируса, при условие, че пикът на заразата у нас още не е настъпил.
По информация на колегите от ПИК 83-годишният Георги Радев постъпил във ВМА през март. За приемането му са разбрали веднага повечето пациенти, тъй като моментално в болницата е настанала невероятна суматоха. Куп лекари и медицински сестри се втурнали като по команда да обгрижват бащата на Радев, който е бил докаран спешно чак от село Славяново край Харманли, където живеят родителите на президента.
Той бил приет във ВМА заради кървяща язва. От ВМА отказаха официална информация тогава, базирайки се на правилата за запазване на личните данни.
Георги Радев цял живот се е занимавал с електроинженерство. Той и съпругата му Станка Радева живееха в хасковското село Славяново. Двамата напуснали село Славяново, когато Румен Радев е в трети клас и отиват да живеят в Хасково. След пенсия отново се връщат на село, за да се наслаждават на старините и на внуците - двете деца на Румен Радев и детето на сестра му. Георги е с 40-годишен трудов стаж. Той е шеф "Електроснабдяване" в Хасково, преподавал е и електротехника в тогавашния механотехникум. Двамата със Станка живееха в село Славяново, но често пътували до Хасково и Харманли. Когато Румен Радев беше избран за президент, неговият баща коментира пред медиите, че не е искал синът му да става държавен глава.
Милиарди под матрака: Българите са задържали над 1.5 милиарда лева след въвеждането на еврото
Как Coca-Cola носи над 800 млн. долара на година без нито една продадена акция
Огнен ад край Солун: Евакуираха три предградия и социален дом, пиян старец е арестуван за палежа
Време е за жътва: Отбелязваме Летен Атанасовден със сблъсък на сезоните и древни обичаи за берекет
Историческа визита: Доналд Тръмп каца в Анкара, с Ердоган рестартират преговорите за изтребителите F-35
Невиждан прецедент на 4-ти юли: Отмениха парада във Вашингтон заради убийствен ад от 45 градуса!
Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка
Отказва ли се от футбола Лука Модрич
Мачкай, Гришо: Ето кога може да гледате днешната му среща на Уимбълдън - програмата започна шокиращо
Все още без следа от второто издирвано дете в Струма
Тъмната страна на зодия Близнаци: Какво се случва, когато се ядосат
Идва невиждана жега: Температурите скачат до бруталните 43 градуса

За пореден път ме е срам от пожарникаря!
Да почива в мир!