31 нови случая на COVID-19 в Ухан
Два от случаите са предадени на местно ниво
Китай днес съобщи за 31 нови случая на заразени с коронавирус. Два от тях са предадени на местно ниво, предаде Ройтерс. Всички останали са внесени отвън. Властите съобщиха и за 4 нови смъртни случая. Всичките са в Ухан, откъдето тръгна епидемията. Общият брой на заразените в Китай е 81 620 души, а от началото на епидемията починали са 3322 души. Вчера е съобщено и за 60 нови заразени пациенти, но без никаква симптоматика.
В страната 4 април е обявен за общонационален траур в памет на починалите от вируса. Знамената ще бъдат спуснати наполовина, а в 10 ч. местно време хората в цялата страна ще запазят минута мълчание.
Освен това в страната ще се чуят и сирени, влакови и корабни, а автомобилите ще надуят клаксони. Ограниченията за пътуване в Ухан се очаква да се вдигнат на 8 април.
Пожар погълна къща във Варна
Жълт код за опасност от слана в шест области е обявен за днес
Обрат: Украйна учи Запада как се води модерна война
Дневен хороскоп за 3 май 2026: Внимавайте с парите, обещанията и алкохола!
Кой печели от войните по пътя на коприната? Проф. Витанов: Иран и Китай не може да бъдат победени
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
