Румъния увеличи глобите за нарушаване на режима до 8000 лв.
Наредбата влезе в сила от полунощ
В Румъния от полунощ влезе в сила нова наредба на правителството. Новата наредба предвижда по-високи глоби за наруаване на режима на извънредно положение, съобщава агенция "Аджерпрес", цитирана от БНР. Извънредното положение в страната беше въведено на 16 март. Заради пандемията от коронавируса Румъния забрани излизането от домовете, с изключение, когато хората отиват на работа, хосещават лекар или аптека, както и за покупки от първа необходимост и извеждането на домашни любимци.
Хората над 65 години могат да излизат от дома си между 11 и 13 ч. Новата правителствена наредба предвижда глобите да се увеличат за физически лица, които не спазват ограничителните мерки, като минималната глоба става 2000 леи (809 лв.), а максималната - 20 000 леи (8 095 лв.). До момента глобите бяха между 100 и 5 000 леи (40 лв. - 2 023 лв.). За юридически лица минималната глоба нараства от от 1 000 леи (405 лв.) става 10 000 леи (4 047 лв.).
Максималната глоба за юридически лица остава 70 000 леи (28 333 лв.). Въвеждат се санкции като конфискуването на имущество, което е предназначено, използвано или придобито в резултат на закононарушението.
Ще бъде забранен достъпа до съответното имущество като то ще бъде запечатано от компетентните органи, също така ще се прекрати дейността му. По последни данни в Румъния има 2 738 заразени с новия коронавирус. Броят на жертвите на вируса нарасна днес сутринта до 116 души, съобщи Групата за стратегическа комуникация към правителството.
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
