×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Днес ФК Черноморец 1919 започва своята подготовка
  • Температурите скачат до 33° днес
  • Планов ремонт оставя „Люлин“ без топла вода
  • Протест пред Апелативния съд в Пловдив за по-тежка присъда по делото за трагедията със семейство Пушкови
  • Самолет с парашутисти се разби в Мисури, няма оцелели
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Раздават 2 милиона защитни маски


Раздават 2 милиона защитни маски
Не знаех, че трябва да са без пари, но като хората предпочитат да си купят цигари вместо маски, ще ги раздадем, каза премиерът Бойко Борисов
03 Април 2020, Петък, 09:48 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Премиерът обеща да снижи мерките, ако намалее броят на новите заразени

Възложил съм да се произведат 2 млн. маски и да се раздадат без пари, щом е проблема е за 3,5 лева. Това каза на брифинг в Министерския съвет премиерът Бойко Борисов. 

„За цигари може, за маска - не. Трябва да се подари!? Държавните пари идват все едно отгоре. Не знаех, че трябва да са без пари“, добави той.

„Рязко ще издърпаме мерките назад, за да минем към план Б, ако намалеят новите заразени. Единственото доказано нещо, подкрепено от всичко, е че изолацията трябва да продължи. Затова го правя“, обясни Борисов.

„През следващите 2-3 седмици ще е пика. Все по-тежко ще става положението. Всяка мисъл в посока да пуснем младите напред, означава „ей тия ще умрат, а другите да оживеят“. С уважение към доц. Мангъров, но аз няма да си пусна моите деца. Когато говори, създава  деизинформация в обществото“, добави той.

„Това, което Мангъров казва, е невъзможно и всички държави – Великобритания, Дания, Финландия, Холандия...,  които се опитаха да го направят, се отказаха незабавно, след като започнаха да мрат хората и здравните им системи издъхнаха“, подчерта премиерът.

Той съобщи, че някои държави продавали хлорокин менте. „Казах на нашите съседи, че ще се набълбукат и няма да им свършат работа, но колегите са гадни и неопитни“, добави Борисов. 


В категории: Здраве


12
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент 15/06/2026, Понеделник 11:20 1
Светлозария КИДЕРОВА Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун 15/06/2026, Понеделник 11:04 0
Светлозария КИДЕРОВА Почина актриса от култов сериал „Алф” Почина актриса от култов сериал „Алф” 15/06/2026, Понеделник 10:56 1
Тервел ИЛИЕВ Делфин стана талисман на "Ченгене скеле" Делфин стана талисман на "Ченгене скеле" 15/06/2026, Понеделник 08:12 0
12
Коментара по темата
12.
Следете на каква цена ще ги купи!
03.04.2020 14:56:32
0
1
Само не ми казвай, че ще платиш 2 млн маски по 3,50лв
11.
Курти
03.04.2020 13:58:37
0
2
Не цигари,Бойко.Хората предпочитат да си купят хляб пред маски,ама сития на гладния не вярва.Онзи отгоре обаче гледа.
10.
Агентурата
03.04.2020 11:03:09
0
7
агентурата,май е докладвала,че масата е взела да става критична (проверете си в нета,какво значи) и баце е готов рязко да включи на задна предавка.
9.
Абориген
03.04.2020 10:20:37
1
15
Аааааа...вие си го избрахте!
Винету е незабравимо произведение,оставящо траен отпечатък.Ще се държи с вас като с индианци разбира се
Слушайте вожда и му се наслаждавайте!
8.
Аз
03.04.2020 10:19:49
1
9
НЕ РАЗДАВАТ,А ПРОДАВАТ.....УСЕЩАТР ЛИ РАЗЛИКАТА ???? А КОЙ ЛИ ГИ ПРОИЗВЕЖДА ???
7.
Мутра
03.04.2020 10:18:25
3
18
Кой ще плаща сметките, и какво ще ядат хората не се казва, само изисквания, супер нагла Мутра! Хора осъзнайте се и го изметете тоя Нещастник, нагушиха се с пари те могат да почиват и цял живот, но Народа не може, Диктатор! За Парламента има тестове, за обикновения човек няма, изроди това е върха на лицемерието, вие сте за Линч!
6.
Спекулата, Баце... спекулатааа
03.04.2020 10:15:36
0
19
Проблемът не е в 3,50лв
а в спекулата. Маски от 5-10 стотинки ги пуснаха по 3-5лв. И да не се правят, че не знаят кой се нагуши от цялата тая работа
5.
ххх
03.04.2020 10:09:01
1
17
Малоумнико бузработните маски ли ще ядат.
4.
Bingo
03.04.2020 10:06:10
1
19
Този глупак наясно ли е, че 2 млн. маски за еднократна употреба няма да стигнат и за един ден. за кви цигари говори и кви 5 лв. Една седмица дъвче тези маски дето ще бъдат доставени след седмица и ще свършат за ден два зависи на каква цена ще ги пусне, но немогат да ме убедят, че ги доставят на 3.50 лв. Явно са решили да изкарат някой лев на наш гръб. Не съм пушач, но и не възприемам сравнението с цигарите, щото ако ползваш маски целодневно ще ти трябват поне 4 бр., което прави по 14 лв. дневно кой може да си позволи 14 лв. дневно освен депутатите? Всяка дума на този е популизъм. Аз ако съм милиардер даже и нямаше да си помисля да оставя данъкоплатците да ми плащат ежедневните тестове, а той даже се обижда като прочете по медиите за това.
3.
Хм
03.04.2020 10:05:33
2
4
Ей сега Мангъров я загази.
2.
!!!!
03.04.2020 10:02:13
2
14
Неграмотен наглец!!!!
1.
Айнщайн е прав
03.04.2020 09:52:53
2
21
Простотията и наглостта са първи дружки.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Румен Радев: Ситуацията е изключително тежка, пари в хазната няма Румен Радев: Ситуацията е изключително тежка, пари в хазната няма Работим много сериозно в две направления, отбеляза министър-председателят Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент Грешката на лекаря е, че няма валидно информирано съгласие от пострадалия, а не в операцията Черна вест край Бургас! Пазач полетя в 30-метрова бездна на кариерата в „Горно Езерово“ Черна вест край Бургас! Пазач полетя в 30-метрова бездна на кариерата в „Горно Езерово“ 62-годишният Костадин К. е загинал на място, разпитват свидетел за нелепата ситуация Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун В съхраняваните данни имало изображение на обекти в района на бившия военен лагер „Фармаки“ в Каламария Имало ли е наистина кастинг за "Калашниците" Имало ли е наистина кастинг за "Калашниците" Кандидатите трябва да са здрави, с вид на чеченци и вероятно доста глуповати Шок на пътя: 15-годишен кара родителите си, бащата - пиян на мотика Шок на пътя: 15-годишен кара родителите си, бащата - пиян на мотика Полски инвеститор поиска да строи комплекс в Свети Влас, изправи на нокти стотици Полски инвеститор поиска да строи комплекс в Свети Влас, изправи на нокти стотици Твърди се, че се е отказал, но местните виждат багерите край гората и се притесняват Извънредна ситуация на Летище "Васил Левски", пасажери на тръни Извънредна ситуация на Летище "Васил Левски", пасажери на тръни Проблемът продължи около два часа Делфин стана талисман на "Ченгене скеле" Делфин стана талисман на "Ченгене скеле" Елегантното създание не се плаши от внимание Дъжд от голове на Световното, България с леден душ на волейбол Дъжд от голове на Световното, България с леден душ на волейбол "Лъвовете" на Бленджини с колебливи изяви срещу Сърбия
Осъдиха на 4 години затвор сина на норвежката принцеса за изнасилване Осъдиха на 4 години затвор сина на норвежката принцеса за изнасилване Майка му Мете-Марит се бори с тежко заболяване и ѝ предстои трансплантация Децата под 16 години във Великобритания нямат право да ползват социалните мрежи Децата под 16 години във Великобритания нямат право да ползват социалните мрежи Решението за забраната за достъп е на Киър Стармър Почина актриса от култов сериал „Алф” Почина актриса от култов сериал „Алф” Ан Шедийн оставя след себе си изключително наследство от творческа енергия, която през 90-те караше българите да се скъсват от смях Пълен абсурд в Несебър: Друсан чужденец се заби в стълб, вижте уникалното изпълнение Пълен абсурд в Несебър: Друсан чужденец се заби в стълб, вижте уникалното изпълнение 47-годишен унгарски гражданин се качи зад волана след опасен коктейл от амфетамини и бензодиазепини САЩ и Иран постигнаха споразумение за мир и отваряне на Ормузкия проток САЩ и Иран постигнаха споразумение за мир и отваряне на Ормузкия проток В резултат на глобалното политическо успокоение цените на петрола на международните борси отбелязаха спад Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Едното крило свика в Техеран безпрецедентни протести срещу другото. Но може би и самият Тръмп не иска мир Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Тръмп направи коментарите в интервю за Трей Йингст от Fox News, който предупреди, че Иран многократно се е отказвал от преговорите в последния момент Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала  Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори