×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Служебният министър на финансите представи параметрите на удължителния закон
  • Вдигат с 5% заплатите в БДЖ, градски транспорт и "Български пощи"
  • САЩ пускат 172 млн. барела петрол от стратегическия резерв
  • Петролният гигант Saudi Aramco преговаря с украински производители за дронове-прехващачи
  • Задържаха мъж, заплашил баща си с убийство
  • КЗП откри нарушения при разглеждането на жалби за завишени сметки за ток
  • Между 25% и 30% поскъпнаха стоматологичните услуги
  • Тръмп критикува CNN за излъчването на речта на новия ирански лидер
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Добра новина! Дават обещаните 1000 лева на 1700 медици от 34 болници


Добра новина! Дават обещаните 1000 лева на 1700 медици от 34 болници
2,6 милиона лева са отпуснати за допълнителните заплати. 3,4 милиона лева пък ще получат хората, които работят в системата за спешна медицинска помощ, РЗИ и Националния център за заразни и паразитни болести
03 Април 2020, Петък, 09:08 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

В болниците до 5 случая с коронавирус допълнителни заплати ще получат 40 медици, а над 10 заразени – 100 души, каза министър Ананиев

1700 души в 34 лечебни заведения в страната ще получат обещаните 1000 лева. Това каза на брифинг на Медицинския съвет здравният министър Кирил Ананиев.

Днес ще изпълним поетия ангажимент от премиера всички медицински и немедицински кадри, които са участвали на първа линия и тези, имащи пряко участие по наблюдението на лечението на хората, заболели от коронавирус да получат чисто допълнително възнаграждение от 1000 лева, заяви министърът.

Това означава, че ще им дадем по 1537 лева, тъй като ние плащаме данъка и осигурителните вноски, както от името на работника, така и на работодателя, обясни той.

2,6 милиона лева са отпуснати за допълнителните заплати. 3,4 милиона лева пък ще получат хората, които работят в системата за спешна медицинска помощ, РЗИ и Националния център за заразни и паразитни болести, съобщи Ананиев. 

„Критерият, по който е определен размерът на сумата, е по брой болни. Ако в една болница има до 5 случая на коронавирус, тогава допълнително възнаграждение получават 40 души. 
Ако заразените са 5-10 – на 70 медици ще се отпуснат по 1000 лева. В болниците с над 10 болни ще дадем на 100 души допълнително възнаграждение, добави министърът. 

"Днес ще предложа на Министерския съвет да приеме проект на решение, с което да одобри договор между здравното министерство и Китайската национална фармацевтична корпорация за външна търговия за доставка на хидрохлорохин сулфат и азитромицин", съобщи министърът. 

Очаквайте подробности!


В категории: Здраве


1
Коментара
Мария АРНАУДОВА Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG 13/03/2026, Петък 14:56 3
Мария АРНАУДОВА Самолетните билети поскъпват заради войната Самолетните билети поскъпват заради войната 13/03/2026, Петък 14:29 1
1
Коментара по темата
1.
Калинка малинка
03.04.2020 10:10:16
0
4
Измамна калинка без мозък. Ако докторите как може този да ви е шеф. Излагате се. Махнете я тази калинка.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Роботизирана революция в инвазивната кардиология на УМБАЛ „Дева Мария“ Роботизирана революция в инвазивната кардиология на УМБАЛ „Дева Мария“ Новата технология позволява изключително прецизни и комплексни съдови и сърдечни интервенции  Бургазлийка почина от легионерска болест след пътуване в Турция Бургазлийка почина от легионерска болест след пътуване в Турция Случаят е първи от началото на годината у нас КЗП предвижда глоби до 25 хил. евро за нарушения при жалби за сметки за ток КЗП предвижда глоби до 25 хил. евро за нарушения при жалби за сметки за ток Проверки започват след 15 00 хиляди сигнали на граждани за завишени фактури и формално разглеждане на възраженията Парламентът задължи служебния кабинет да внесе ратификация за Съвета за мир на Тръмп Парламентът задължи служебния кабинет да внесе ратификация за Съвета за мир на Тръмп Правителството предупреди, че ще сезира Конституционния съд при опит парламентът да наложи ратификация на международното споразумение Николай Димитров: Огромен е интересът към дейността на домашния социален патронаж в Община Несебър Николай Димитров: Огромен е интересът към дейността на домашния социален патронаж в Община Несебър При създаването си през 1986 г., патронажът обслужва 31 души, а в момента капацитетът му от 350 потребители е запълнен. Не бързайте да прибирате зимните дрехи! На тази дата предстои тотален шок с времето, посрещаме пролетта със сняг! Не бързайте да прибирате зимните дрехи! На тази дата предстои тотален шок с времето, посрещаме пролетта със сняг! 16 март е последният от поредицата по-топли дни 11-годишно момиче е най-младата родилка в Монтана, а в света е била на 5 години 11-годишно момиче е най-младата родилка в Монтана, а в света е била на 5 години Лекари предупреждават за случаи на ранна бременност и изоставени новородени, докато социалните служби търсят приемни семейства Моторист пострада тежко при катастрофа на бургаската ул. „Крайезерна” Моторист пострада тежко при катастрофа на бургаската ул. „Крайезерна” Движението в посока КАТ е затруднено Започна строителството на нова футболна площадка в село Грозден Започна строителството на нова футболна площадка в село Грозден Кметът на община Сунгурларе даде официалния старт на проекта за модерно спортно съоръжение с изкуствена трева Йордан Цонев: Европа се е снишила и чака Тръмп да си отиде. Да, ама не! Йордан Цонев: Европа се е снишила и чака Тръмп да си отиде. Да, ама не! Депутатът от ДПС се разгневи на ПП-ДБ, които саботират ратифицирането на Съвета на мира
Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Хърватия изрази притеснение за сигурността на Балканите и ще информира партньорите си в НАТО Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос В рамките на изложението участие ще вземат 15 университета от България Иран отново изстреля ракета по Турция Иран отново изстреля ракета по Турция НАТО е успяло да я прихване, преди да порази целта си Самолетните билети поскъпват заради войната Самолетните билети поскъпват заради войната Увеличават се таксите на авиокомпаниите по света и тарифите средно с 10-15% след рязък скок в цената на керосина Новият върховен лидер на Иран е в кома, дори не е разбрал, че е поел властта Новият върховен лидер на Иран е в кома, дори не е разбрал, че е поел властта 56-годишният Хаменей застана начело на Ислямската република след като баща му – дългогодишният върховен лидер Али Хаменей – беше убит при въздушен удар на 28 февруари На най-посещаваното място във Вашингтон грейна провокираща статуя на Тръмп и Епстйн - "Кралят на света" На най-посещаваното място във Вашингтон грейна провокираща статуя на Тръмп и Епстйн - "Кралят на света" Инсталацията, вдъхновена от филма „Титаник“, предизвика реакции и привлече вниманието на посетители в центъра на американската столица Йордан Цонев: Европа се е снишила и чака Тръмп да си отиде. Да, ама не! Йордан Цонев: Европа се е снишила и чака Тръмп да си отиде. Да, ама не! Депутатът от ДПС се разгневи на ПП-ДБ, които саботират ратифицирането на Съвета на мира Кукеровден ще оживи село Ново Паничарево на 14 март Кукеровден ще оживи село Ново Паничарево на 14 март По традиция участниците ще бъдат облечени в характерните кукерски костюми и маски, които символизират силата да прогонят злото и да донесат ново начало Разби се американска въздушна цистерна, като тези в София Разби се американска въздушна цистерна, като тези в София Машината не е била ударена от Иран, настояват американците, въпреки че разследването не е приключило Шофьор нокаутира общински служител след поставена скоба на колата си Шофьор нокаутира общински служител след поставена скоба на колата си За случая е уведомена Районна прокуратура - Сандански
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори