Град в Китай забрани да се ядат диви животни, кучета и котки
Консумацията им е много популярна в южната част на страната
Китайският град Шънджън забрани продажбата и яденето на диви животни като мярка срещу бъдещи епидемии като тази от новия коронавирус, предаде Асошиейтед прес.
Появяването на вируса за първи път през декември в Ухан, Централен Китай, бе свързано с един от градските пазари, на който освен традиционни стоки като пилешко и риба, за ядене се продаваха и диви животни като панголини и цивети.
Смята се, че консумацията на диви животни е дори още по-популярна в Южен Китай, където се намира Шънджън. Предполага се, че епидемията от Тежък остър респираторен синдром (ТОРС) от 2002-2003 г. е разпространена от хора, които са консумирали или са имали контакт с диви животни в района на този китайски град.
Новите правила в Шънджън забраняват за постоянно търговията и консумацията на диви животни, сред които змии, гущери и други.
Властите в китайския град забраняват и консумацията на кучешко и котешко месо, които отдавна се смятат за местен деликатес.
За нарушаване на забраните са предвидени глоби, най-леката от които е 150 000 юана (21 400 долара).
Китайските летища планират да приемат не повече от 134 международни полета седмично, за да бъде предотвратено влизането в страната на хора, заразени с коронавируса, предаде ТАСС, като се позова на изявление от днес на китайското Управление на гражданската авиация.
"Бе направено съществено съкращаване на количеството на международните полети, за да бъдат предотвратено внасянето на епидемията от чужбина. Гарантираният минимум на въздушния превоз се запазва, за да бъдат удовлетворени нуждите на чуждестранните граждани и студенти", се казва в изявлението./БТА/
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Асим Адемов: Само Петър Стоянов може да спре кандидата на Радев!
Спипаха 18-годишен украинец с марихуана в Кранево
Какво е сила на духа? Питайте незрящия ултрамаратонец Виктор Асенов на Teen Boom Fest
Бургаските музиканти отново се събраха за незабравима лятна вечер
София влиза в битка с жегите с климатични убежища и нов градски план
Радев превърна санкциите срещу Русия в битка за националния интерес
Ура! 20 чисто нови влака тръгват по релсите от понеделник
Йотова води стремително към Дондуков 2, но балотажът може да размести партиите
Иво Сиромахов издигна Наталия Кобилкина за президент
Социалните мрежи дърпат учениците с половин година назад

И ТОВА В ЕВРОПА! И КОГАТО ИМАШЕ, КОЛКОТО ИСКАШ, ЕВТИНО МЕСО ПО МАГАЗИНИТЕ :)
ОТ ЖИВОТНОТО, НЕ, СТАВА, ЧОВЕК!
ЖИВОТНИТЕ ГИ ЯДАТ.