×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кандидатури за европейски прокурор от България се подават до 11 май
  • Лидери на близо 50 държави се събират в Ереван
  • Украински дрон удари жилищна сграда близо до центъра на руската столица Москва
  • На 4 май се навършват 123 години от гибелта на революционера Гоце Делчев
  • Съдът гледа делото срещу Станимир Хасърджиев за 17 престъпления
  • Идва истинската пролет
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът на Бургас: Подготвени сме за кризисни ситуации, гражданите осъзнават риска от зараза с коронавирус


Кметът на Бургас: Подготвени сме за кризисни ситуации, гражданите осъзнават риска от зараза с коронавирус
След атентата в Сарафово и наводненията, които взеха човешки жертви, залагаме повече средства за кризисни ситуации, каза кметът на Бургас Димитър Николов
02 Април 2020, Четвъртък, 09:12 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Два-три пъти повече средства са отделени в бюджета за такива ситуации, уверява Димитър Николов

Жителите на Бургас осъзнават риска от зараза с коронавирус и стават все по-отговорни. Това каза в интервю за „Тази сутрин“ по бТВ кметът Димитър Николов.

„Хората стават все по-стриктни по отношение на мерките. Те ясно осъзнават риска. В началото се гледаше несериозно. Затова се наложи да подходим по-твърдо, за да осигурим тази превенция и постепенно да обясним на всички, особено за възрастните хора, че за тях е изключително рисково, а на младите – че е много важно да пазят своите баби и дядовци“, добави той.

„Съдействаме за спазването на ограничителните мерки. Ограниченията сега са като във всички областни градове. Има засилен контрол на КПП-та. Съдейства се на автобусите на големите предприятия, за да не закъсняват за работа“, заяви Николов.  

На въпроса по какъв начин общината помага на възрастните хора и дали ще се възползва от това, че чрез социалния патронаж бяха отделени повече пари за общините, той отговори с „Да“. 

„Ние работим с тази услуга. В Бургас предвидливо в годишния бюджет, който се приема от Общинския бюджет, залагаме 2-3 пъти по-голяма сума за такива кризисни ситуации. Знаете, че при нас се случи терористичен акт, на няколко пъти имаше тежки наводнения с жертви и затова през последните години залагаме повече средства в перото „Кризисни ситуации“, каза още кметът на Бургас. 
 


В категории: Бургас


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
26
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia 04/05/2026, Понеделник 21:20 2
Емел МАХМУД Какво се случва с парите ни, ако банката фалира Какво се случва с парите ни, ако банката фалира 04/05/2026, Понеделник 20:00 3
26
Коментара по темата
26.
Ало
03.04.2020 15:54:32
0
0
Къде са парите от снегопочисването в бургас? То зима нямаше!
25.
*********
02.04.2020 15:03:09
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
24.
До 10
02.04.2020 14:51:56
4
1
А, че освен да се мият, улиците се дезинфекцират не си чул, а?! Още повече в този период! Ей, писна ми от мрънкала.Улиците се дезинфекцират многознайко.
23.
Дали?
02.04.2020 14:31:38
0
7
Има още пейки за вдигане.
22.
наркопредприемач
02.04.2020 11:54:30
5
11
а докога ще хващате ученици и момченца с по 5 топчета трева в тях и ще им проваляте живота, после се чудите защо всички са в чужбина, комунисти глупави!
21.
666
02.04.2020 11:48:49
2
16
Алоствете кога ще изкъртиш питам..
20.
въпросче
02.04.2020 11:32:11
0
28
Защо изтрихте коментара за уволнените служители от БургасБус ?
19.
Народа на Бг.
02.04.2020 11:13:42
2
32
Коментарът беше изтрит от мародерите, защото не хвалеше кмета на ГЕРБ
18.
123
02.04.2020 11:11:00
2
26
Ти хубаво залагаш повече средства в перото кризи но кой ще плаща данъци след като хората масово остават без работа. Сега след като удължиха карантината до 13 май ще останат още повече хора без работа. Не ви виждам нито вие нито колегите ви от парламента да сте съпричастни с народа като се откажете от заплатите си! Поне малко далновидност от общината, не събирайте наеми от търговците до края на година. Малко или много това ще е от помощ за тях. Малките фирми, цехове и търговци са грабнака на икономиката те плащат данъците останалото е бош лаф!
17.
г
02.04.2020 10:53:49
2
21
Миткоооо а в общетата с търтиите какво правим бе
16.
*********
02.04.2020 10:49:46
0
9
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
15.
Бургас
02.04.2020 10:44:21
3
34
Флагман, усещате ли накъде духа вятъра, според вашите читатели? Всички "обожават" кмета и мерките му!
Хайде ориентирайте се и станете обективни, може да ви се получи.
14.
До всички от ГЕРБ,БСП, ДПС...
02.04.2020 10:41:03
3
20
Направете добро, дарете си органите за хората в нужда , спасете България!
13.
*********
02.04.2020 10:40:17
1
14
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Гарантирано от ГЕРБ
02.04.2020 10:34:49
3
34
Мутафчийски хвали кмета на Бургас : В Бургас най адекватни бяха мерките... Демонтираха в парка пейките...
11.
LSFC
02.04.2020 10:34:08
5
46
Да направим равносметка-за 20 дни карантина Община Бургас изкърти пейките от градинките,някой друг полицай се озъби на някой дядо,Бургас Бус официално фалира при гориво 1,40 на литър и за това е виновен Корона вируса...и това е в общи линии...нищо..Излезе една крайно любопитна статистика за Италия,оказва се че там през първите три месеца на 2019та са починали с 100 души повече от крайно драматичните три месеца на 2020та с вируси,пандемии и т.н...И последно-болните у нас са над 10-15000 души,много хора прекараха грипа през януари и февруари даже без Николов да разбере и оздравяха дори без мерките на Община Бургас
10.
Геле
02.04.2020 10:26:44
5
35
Мерките са "стойте си вкъщи, пък да видим какво ще стане". Вали дъжд, тея ми пуснали машините да мият улиците. Широки пръсти имаш кмете. Да не си казал, че пари няма.
9.
ghvh
02.04.2020 10:26:37
5
38
Чичко Кмете , а кой ще помогне на хората като си стоят вкъщи , кой ще им плати сметките и храната ???
По цял свят се помага на хората с храна и помощи , а тук какво ?
Отменяйте всичко и оставете хората работят , защото ще стане много много лошо
8.
Кмет да си, всичко му е наред
02.04.2020 10:18:08
3
38
Подготвен си ти, хората не са подготвени за такава изолация без пари. Всички фирми уволняват служители или намалят заплати. Кой ще ни плаща данъците, за храна - да не говорим?
7.
*********
02.04.2020 10:13:59
0
11
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Кмете!!
02.04.2020 10:13:57
6
22
Забранявай на жителите от Ямбол,Сливен,Средец,Карнобат да посещават Бургас и да го напуснат незабавно
5.
и
02.04.2020 10:07:06
7
29
тоя почна да мисли че земята се върти около него
4.
наблюдателен
02.04.2020 10:00:24
4
33
Хората спазват мерките и стават предпазливи, започват да пестят и намалят разходите си. Прави ли това общината. Например 220 000 лв. са изхарчени от този фонд за две седмици. Не чухме отчет на общинската сесията за тези пари обяви се само сумата, а има ли ефект от изразходването им. Чухме, че се преносачиха в този фонд нови още 300 000 лв. Не чухме,мерки, стратегии как ще се изразходва бюджета по време на криза и чувствително намаляне на средствата в приходната част, само намек че са спрени някои проекти от капиталовата програма. Това очакваме от кмета да съобщи. Да дарихме си заплатите но това правим всички които можем и сме солидарни със здравните работници.
3.
*********
02.04.2020 09:50:32
3
20
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
2.
Комисион Ефенди
02.04.2020 09:44:58
6
34
Хубаво бутнахте НЕМСКАта БОЛНИЦА да строите БИБЛИОТЕКА (която ще стои празна и никой няма да посети)
А сега вземете я преструктуриране в лазарет за белодробни и ковид19 болни
1.
Общинар
02.04.2020 09:25:33
4
50
В общи линии, кучето си лае, кервана си върви, ние усвояваме!
И да си плащате данъците, ей! ;)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
2 промила алкохол в кръвта на жената с ножа, двама от ранените оперирани във Варна 2 промила алкохол в кръвта на жената с ножа, двама от ранените оперирани във Варна В тежко състояние са пострадалите Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг Експерти изследват новите случаи, търсят причините за тяхната смърт „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia „Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia Изкуството и спорта се срещат в морския град Giro d’Pomorie пропадна заради АПИ Giro d’Pomorie пропадна заради АПИ Причината е полученият официален отказ от Пътната агенция Пожар до Колодрума в Бургас, горят дървета Пожар до Колодрума в Бургас, горят дървета Пожарникари пристигнаха преди минути  Волен Сидеров забелязан в неадекватно състояние в центъра на София Волен Сидеров забелязан в неадекватно състояние в центъра на София Политикът изненадал минувачите със странно поведение Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения Те ще са до приемане на бюджета за 2026-та. Предвидено е подпомагане на филмова продукция за живота, спортната кариера и високите постижения на Христо Стоичков Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт Временно прекъсване на работата на светофара на ул. „Демокрация“ ще затрудни движението утре 75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали 75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали Въвеждат ограничения за тежкотоварни камиони през почивните дни Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности Двудневно събитие представя иновативните специалности в бургаските гимназии и насочва кандидат-гимназистите към бъдещите им кариери
Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени Шофьор с признаци на психично заболяване е задържан след инцидент, при който автомобил с висока скорост връхлетя пешеходци в центъра на германския град Без танкове на парада в Москва заради дронове? Ако се стигне до атентат, възможен ли е ядрен удар по Украйна Без танкове на парада в Москва заради дронове? Ако се стигне до атентат, възможен ли е ядрен удар по Украйна Военни анализатори коментират думите на Песков и предупредиха, че ако бъдат атакувани мирни граждани, реакцията ще е страшна за хората в бившата съветска република Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък СЗО предприема мерки, но няма нужда от паника Напрежението в Ормузкия проток расте, ген. Абдолахи заплаши с потапяне на US кораби Напрежението в Ормузкия проток расте, ген. Абдолахи заплаши с потапяне на US кораби  Думите му поставят под съмнение реализацията на обявеният от Тръмп „Проект Свобода“ и решението на американския президент за защитата на корабоплаването в пролива Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки 64-годишната туристка е транспортирана в болница в Александруполис с тежки травми на главата и множество наранявания Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток На срещата на Европейската политическа общност държавният глава постави акцент върху газовите коридори, Коридор 8, Дунавските връзки и ролята на Черно море Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Народният театър изигра шест разпродадени спектакъла в Teatros del Canal, а испанската критика отличи Радина Кърджилова и трупата Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Няма пострадали, а атаката идва дни преди парада за Деня на победата, когато руската столица е под засилени мерки за сигурност Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Прокуратурата в Милано проверява дали бившата приближена на Берлускони е получила помилване с неверни данни за осиновеното си дете Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Огънят обхвана над 100 хектара, а невзривени снаряди принуждават пожарникарите да стоят на дистанция
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Разговор в кафенето на театъра:
- От мен зависи в каква светлина ще се представи всяка една пиеса в театъра.
- Вие да не сте директора?
- Не, аз съм осветителят.
Виц на деня Виц на деня В един хубав летен ден момче и момиче пътуват с кола.
- Виж! - казва той. - Каква е висока тука тревата?!
- За какво намекваш? - оживило се момичето.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният шеф може по звука на клавиатурата да разбере какво играе неговият подчинен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори