884 починали от коронавирус в САЩ за едно денонощие
Броят на смъртните случаи заради COVID-19 в Щатите достигна 5 116 души
Броят на смъртните случаи в САЩ от пандемията коронавирус достигна 5 000 души, според данни от Университета на "Джон Хопкинс", цитирани от АФП и БГНЕС.
Към 5:30 часа тази сутрин българско време 5 116 души са починали, сочат данни за деня. Съединените щати поставиха и трагичен рекорд – за 24 часа са издъхнали 884 души, информира Нова телевизия.
Броят на смъртните случаи в САЩ е по-нисък от този в Италия и Испания, но доста повече от 3 316 жертви в Китай, където пандемията се появи за пръв път през декември.
Според университета "Джон Хопкинс" САЩ са начело в света по брой случаи на коронавирус – 215 417.
Президентът Доналд Тръмп, който по-рано омаловажи въздействието на пандемията върху САЩ, каза в сряда, че "ще има няколко седмици, които вече започват, които ще бъдат ужасяващи. "
Миналата неделя американският учен Антъни Фаучи даде предпазлива прогноза, че новият коронавирус може да отнеме 100 000 до 200 000 живота в страната.
Дневен хороскоп за 17 май 2026: Овенът да се пази от измамници
Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците
Хора гинат в прокълната къща до гробище
DARA излиза с "Бангаранга" на големия финал тази вечер. Има ли шанс да спечели?
Не правете тази грешка, ако искате издръжлив грим на бала
Какво се случва с Краси Радков?
България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“
Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия
Трогателната история на Севда и нейната осиновена дъщеричка в Бригада нов дом
Русия върна на Украйна телата на 528 убити
Милена Милотинова към българите в чужбина: Подкрепете DARA на Евровизия
НАП: В момента дизелът е най-евтин за последните 40 дни
