Депутатът Георги Динев с обръщение към жителите на Петрич заради потвърдения случай на пациент с коронавирус
От днес в инфекциозното отделение на МБАЛ "Югозападна болница" има приет пациент с положителна проба за Covid-19
Депутатът Георги Динев се обърна към жителите на Петрич по повод потвърдения случай на заразен мъж с коронавирус в областта. Ето какво написа той:
Уважаеми съграждани,
Обръщам се към Вас и в качеството си на Народен представител от община Петрич, и като един от Вас !
От днес в инфекциозното отделение на МБАЛ "Югозападна болница" има приет пациент с положителна проба на COVID 19. Пациентът е от с. Плоски /община Сандански/.
Наскоро същият се е прибрал от Великобритания и е бил с температура още на летището. Направена му е веднага проба, която е дала положителен резултат. Мъжът се е чувствал видимо в добро състояние и е бил съпроводен със специален превоз до родното му с. Плоски за домашно лечение и карантина, съобразно изискванията.
Днес се е почувствал зле и е потърсил помощ от лекари. Същият е постъпил на лечение в инфекциозното отделение на МБАЛ "Югозападна болница" - клон Петрич, съгласно изискванията и заповедта на Министъра на здравеопазването.
Скъпи съграждани, призовавам Ви да запазим спокойствие.
МБАЛ "Югозападна болница" - клон Петрич разполага с необходимото отделение, апаратура и квалифициран медицински персонал, който ще се справи със създалата се ситуация.
Отделението в Петрич е единственото такова в обхвата на МБАЛ "Югозападна болница". Това дава отговор на многото Ви въпроси защо в Петрич, а не в Сандански. Още веднъж - отделението в Петрич е единственото пригодено да приема болни, дали положителен резултат от COVID 19.
Не на последно място - никой град или човек не е застрахован от тази епидемия. Нека проявим разум и отговорност.
Призовавам всички да бъдем преди всичко хора, да забравим политическите си пристрастия, да махнем омразата от себе си, да се обединим и да бъдем като юмрук срещу този невидим враг.
Огромно благодаря на целия медицински персонал, който с риск за живота си помага на всеки един от нас.
Пожелавам по-скорошно оздравяване на пациента от с. Плоски.
Засилен интерес от Турция към звезда на Левски
Дарин Ангелов се сдоби с нов луксозен автомобил
Стяга ли куфарите Мони Николов? Локомотив Новосибирск не иска да го изгуби
Спипаха с много наркотици тв любимеца на българките
Рядко астрономическо явление подреди планетите тази седмица и няма да се повтори до 2038
Иван Таков: Не знам защо Зафиров допуска, че може и да няма избор на председател на БСП
Помело плод с висока хранителна стойност и доказани ползи за здравето
Как да спрете конденза на прозорците през зимата с доказани методи
Икономист обясни основните фактори зад шока в цените в България
Нещо неочаквано и много романтично се случи на големия концерт на Тони Димитрова (СНИМКА)
1,2 милиона тегления от банкомати в България около Нова година показват динамика при еврото
Вместо да пържа до припадък вече правя Мързеливи кюфтенца в бекон, гълтат се на една хапка!
