Изключителни противоепидемични мерки в МБАЛ „Бургасмед“, всички отделения работят
„Бургаските майки, които им предстои да раждат, да бъдат спокойни – погрижили сме се за тяхната сигурност“, гарантира д-р Снежана Ризова, началник на АГ отделението
Изключителни противоепидемични мерки са предприето в МБАЛ „Бургасмед“, увери се тази сутрин репортерски екип на Флагман.бг. Влизащите в болницата минават през строг филтър, проверява се температурата, както и текущото им състояние.
Всички отделения, както и кабинети в Медицинския център работят. В целия Медицински комплекс „Бургасмед“ санитарният контрол е на най-високо ниво, а всеки кв.метър се третира със специализирани препарати по няколко пъти на ден.
Строг контрол е въведен и в АГ отделението на здравното заведение. „Бургаските майки, които им предстои да раждат, да бъдат спокойни. Погрижили сме се за тяхната сигурност. Въведохме строги противоепидемични мерки. Пациентите влизат само през един вход, предварително всеки, който пристъпи прага на болницата, се термометрира, имаме кабинет, в който да изолираме съмнителните случаи, проверяват се и всички медицински лица и помощен персонал. Лично съм разпоредила жените, постъпващи в АГ отделението, да се проверяват допълнително“, каза д-р Снежана Ризова, началник на АГ отделението на МБАЛ „Бургасмед“.
От здравното заведение увериха, че са взети всички мерки за сигурност, препоръчани от Световната здравна организация (СЗИ), Министерството на здравеопазването, Националния щаб за борба с коронавируса и Регионалната здравна инспекция (РЗИ)-Бургас.
Разпоредени са специални мерки, гарантиращи безопасността, както на пациентопотока, така и на медицинския персонал. Лечебното заведение продължава да фунционира нормално и да приема пациенти за лечение, уточниха от МБАЛ „Бургасмед“.
Поставете сол на прозореца тази зима и забравете за влагата и конденза
Шофьор свали сам скоба от колата си и си тръгна
Националният форум „Учители вдъхновители“ събра образователни експерти от цялата страна в Бургас
Зверска катастрофа едва не праща в гроба Веско Маринов – счупени ребра и месеци в болница!
71% подкрепят протестите срещу бюджета, почти 50% искат оставка на кабинета
НИМХ предупреди 4 града за 5 декември
Минус 17° отчетоха термометрите в Североизточна Турция
Магистрати и университетски преподаватели поставиха борбата с киберпрестъпността в центъра на кръгла маса,
"Еконт" се отказва от пощенските услуги и се насочва изцяло към куриерски доставки
Евроизмамниците са по-опасни от левовите: Как да се предпазим от фалшивите банкноти
Караджов отключи мегаплан за Дунав: още два моста, нови коридори и политическа надпревара за свързаността на Балканите
Повдигат обвинение на сина на Бобоков, пуснаха го срещу подписка
