Правителството реши кои гранични пунктове стават „зелените коридори“ за доставка на стоки
Одобрени са и допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването
Министерският съвет определи граничните пунктове на българска територия, през които ще се осигурява безпрепятствено преминаване на стоки. Планът за осигуряване на „зелени коридори“ по европейската пътна мрежа е предложен от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията. Той е съобразен с насоките на Европейската комисия от 16 март 2020 г.
На границата с Гърция за основни гранични пунктове са посочени Кулата и Капитан Петко войвода, а като резервен – Илинден. Основните пунктове с Румъния са при Видин и Русе, а резервни са Оряхово и Силистра.
Определени са и точки за преминаване с държавите от Западните Балкани и Турция, за които Европейският съюз също е предприел действия за координиран подход. Между България и Сърбия е определен ГКПП Калотина, към Турция – ГКПП Капитан Андреево, а към Северна Македония – ГКПП Гюешево.
Преминаването през тези гранични пунктове на „зелени коридори“, включително всякакви проверки и здравни прегледи на транспортните работници, не бива да надвишава 15 минути по вътрешните сухопътни граници. Граничните преходи на „зелени коридори“ трябва да бъдат отворени за всички товарни превозни средства, превозващи всякакъв тип стоки.
Министерският съвет одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2020 г. във връзка с преодоляване разпространението на COVID-19 и лечението му.
Предложените допълнителни разходи са в размер на наличните средства по разкрита в Българската народна банка дарителска сметка за чужди средства BG43 BNBG 96613300148402, които ще послужат здравната система да бъде подпомогната по отношение на предпазване, ограничаване и преодоляване последиците от разпространението на заразата с вируса на COVID-19, както и за лечението му.
Москва и Киев си размениха по 200 военнопленници
Само 12 от над 7000 жалби за високи сметки за ток са уважени
По иранската телевизия: Аятолах призова за "проливане на кръв" от Тръмп и израелци
Министър Янкулов: Ограничението от 6 месеца за и.ф. главен прокурор не е в разрез с Конституцията
„Казино дьо Пари“ – храмът на мюзикхола
ГДБОП разби секс ОПГ, има 8 арестувани (СНИМКИ)
Сънната апнея – източник на неочаквани здравословни проблеми за мъжете
Анджелина Джоли не е имала романтична връзка след развода с Брад Пит
Кои зодии ги очаква нова страстна връзка през март
Баба Ванга предсказва Трета световна война и глобални сътресения през 2026 г.
Законови промени улесняват отказа от договори за финансови услуги без неустойки
