Испанска принцеса почина от коронавирус
Мария Тереза беше наречена „Червената принцеса“ заради привързаността си към идеята за социалистическа монархия
Братовчедката на испанския крал Филип VI, принцеса Мария Тереза, почина от коронавирус. Тя беше на 86 години и това е първата жертва на пандемията COVID-19 сред представители на кралските семейства на Европа. Мария Тереза беше наречена „Червената принцеса“ заради привързаността си към идеята за „социалистическа монархия“. Тя едновременно подкрепя монархическата партия на карлистите и критикува капитализма. Тя обаче вярваше, че вместо класовата борба е необходимо постоянно търсене на съгласие.
Други двама представители на кралските семейства са заразени с коронавируса: наследникът на британския престол, принц Чарлз, най-големият син на кралица Елизабет II от Великобритания, както и управляващият принц на Монако Алберт II. Самият испански крал има отрицателен тест. Испания е на второ място в света по брой на смъртните случаи от коронавирусна инфекция. Над 5 хиляди души са починали в страната.
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците

На 86 години сигурно е починала я от инсулт, я от инфаркт, диабет....и е имала, между другото, коронавирус.
Едва ли той е причината за смъртта, както и на 99% от починалите пациенти по света над 70 години.
Всички са имали поне 3-4 други основни заболявания, които са довели до кончината им.
Но само защото са били заразени с тоя вирус - ето че са в статистиката.
На 86 години сигурно е починала я от инсулт, я от инфаркт, диабет....и е имала, между другото, коронавирус.
Едва ли той е причината за смъртта, както и на 99% от починалите пациенти по света над 70 години.
Всички са имали поне 3-4 други основни заболявания, които са довели до кончината им.
Но само защото са били заразени с тоя вирус - ето че са в статистиката.
На 86 години сигурно е починала я от инсулт, я от инфаркт, диабет....и е имала, между другото, коронавирус.
Едва ли той е причината за смъртта, както и на 99% от починалите пациенти по света над 70 години.
Всички са имали поне 3-4 други основни заболявания, които са довели до кончината им.
Но само защото са били заразени с тоя вирус - ето че са в статистиката.
На 86 години сигурно е починала я от инсулт, я от инфаркт, диабет....и е имала, между другото, коронавирус.
Едва ли той е причината за смъртта, както и на 99% от починалите пациенти по света над 70 години.
Всички са имали поне 3-4 други основни заболявания, които са довели до кончината им.
Но само защото са били заразени с тоя вирус - ето че са в статистиката.