Испанска принцеса почина от коронавирус
Мария Тереза беше наречена „Червената принцеса“ заради привързаността си към идеята за социалистическа монархия
Братовчедката на испанския крал Филип VI, принцеса Мария Тереза, почина от коронавирус. Тя беше на 86 години и това е първата жертва на пандемията COVID-19 сред представители на кралските семейства на Европа. Мария Тереза беше наречена „Червената принцеса“ заради привързаността си към идеята за „социалистическа монархия“. Тя едновременно подкрепя монархическата партия на карлистите и критикува капитализма. Тя обаче вярваше, че вместо класовата борба е необходимо постоянно търсене на съгласие.
Други двама представители на кралските семейства са заразени с коронавируса: наследникът на британския престол, принц Чарлз, най-големият син на кралица Елизабет II от Великобритания, както и управляващият принц на Монако Алберт II. Самият испански крал има отрицателен тест. Испания е на второ място в света по брой на смъртните случаи от коронавирусна инфекция. Над 5 хиляди души са починали в страната.
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина

На 86 години сигурно е починала я от инсулт, я от инфаркт, диабет....и е имала, между другото, коронавирус.
Едва ли той е причината за смъртта, както и на 99% от починалите пациенти по света над 70 години.
Всички са имали поне 3-4 други основни заболявания, които са довели до кончината им.
Но само защото са били заразени с тоя вирус - ето че са в статистиката.
На 86 години сигурно е починала я от инсулт, я от инфаркт, диабет....и е имала, между другото, коронавирус.
Едва ли той е причината за смъртта, както и на 99% от починалите пациенти по света над 70 години.
Всички са имали поне 3-4 други основни заболявания, които са довели до кончината им.
Но само защото са били заразени с тоя вирус - ето че са в статистиката.
На 86 години сигурно е починала я от инсулт, я от инфаркт, диабет....и е имала, между другото, коронавирус.
Едва ли той е причината за смъртта, както и на 99% от починалите пациенти по света над 70 години.
Всички са имали поне 3-4 други основни заболявания, които са довели до кончината им.
Но само защото са били заразени с тоя вирус - ето че са в статистиката.
На 86 години сигурно е починала я от инсулт, я от инфаркт, диабет....и е имала, между другото, коронавирус.
Едва ли той е причината за смъртта, както и на 99% от починалите пациенти по света над 70 години.
Всички са имали поне 3-4 други основни заболявания, които са довели до кончината им.
Но само защото са били заразени с тоя вирус - ето че са в статистиката.