×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пик на коронавируса по Великден - очакванията на Щаба


Пик на коронавируса по Великден - очакванията на Щаба
Всички хора с тежки двойни бронхопневмонии трябва да бъдат изследвани, каза професор Тодор Кантарджиев
29 Март 2020, Неделя, 10:07 ч.
Автор: Флагман.БГ

Хората трябва да излизат само за храна и лекарства, а диагностицираните с коронавирус трябва да си останат четири седмици вкъщи

В Оперативния щаб очакват пик на коронавируса в третата третина на април месец - по Великден и след това, пише news.bg.

"Всичко зависи от мерките и това как народът ги спазва, заяви в студиото на Нова телевизия директорът на Националния център по заразни и паразитни болести професор Тодор Кантарджиев.

Според него хората в момента хората трябва да излизат само за храна и лекарства, а диагностицираните с коронавирус трябва да си останат четири седмици вкъщи.

"Три са основните неща, които трябва да направим относно диагностиката. Първото е да не допуснем болен лекар да заразява пациентите. Медицинските кадри трябва да са здрави."

Трябва да се ползват маските и облеклата. "Всеки пациент, влизайки в приемното или спешното отделение, както и в линейката, трябва да си мисли, че потенциално е заразен с коронавирус", обясни той.

Професор Тодор Кантарджиев в заключение каза, че всички хора с тежки двойни бронхопневмонии трябва да бъдат изследвани.


В категории: Здраве


19
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Каква е пътната обстановка на 5 февруари Каква е пътната обстановка на 5 февруари 05/02/2026, Четвъртък 07:33 0
Тервел ИЛИЕВ Почитаме света мъченица Агатия - кой има имен ден Почитаме света мъченица Агатия - кой има имен ден 05/02/2026, Четвъртък 07:23 0
Тервел ИЛИЕВ Колко са работещите бедни в Европа Колко са работещите бедни в Европа 04/02/2026, Сряда 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия 04/02/2026, Сряда 19:20 5
19
Коментара по темата
19.
Мефаил
29.03.2020 14:35:17
1
0
Аз като Вирянин, ще го виря в къщи !
18.
До БПЦ
29.03.2020 14:09:48
1
2
ПРИЗОВАВАМ БЪЛГАРСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА ДА ВЗЕМЕ ПОНЕ ЕДИНПЪТ МЪДРОТО РЕШЕНИЕ И ЗА ВЕЛИКДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ДА ПРИЗОВЕ ВИРЯНИТЕ ДА СИ ОСТАНАТ ПО ДОМОВЕТЕ.А НЕ ДА ПРИЧИНИ ПРЕДПОСТАВКА ЗА РАЗРАСТВАНЕ НА ПАНДЕМИЯТА.
17.
Bingo
29.03.2020 12:59:09
2
6
Тези потресаващи умозаключения на вече неуважаемия от мен професор са трудни за асимилиране. Той в прав текст ни казва, че всеки постъпил в спешно отделение или превозен с линейка независимо по каква причина има изключително голяма вероятност да бъде заразен. А това, че трябва да си "мислим" че вече сме се заразили мога да го оприлича като психоатака към всеки дръзнал да извика линейка или престъпил прага на спешното. Нали уж имахте отделни линейки за потенциално заразени или всичко беше лъжа. Нали всяка линейка се дезифенцираше след всеки отделен случай, нали се прави постоянна дезинфекция на спешните отделения. Този човек наистина има нужда от специализирана помощ.
16.
*********
29.03.2020 11:47:35
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
15.
Трагедия
29.03.2020 11:41:51
4
12
На тези ако трябва да се разчита сме живи умрели. Това са статисти не медици. Този с мустака не е в час човека и се излага по медиите. Тодор да излекува 10 ...15 от вируса па после да се плюнчи щото по телевизията е лесно. Смях в залата от такива професори и академици.
14.
Проверете
29.03.2020 11:21:33
1
14
Твърде вероятно е, пациентите да са били неглижирани откъм адекватни медицински грижи. Трябва, задължително да се извърши проверка и анализ на трите случая в Благоевград и този в Кюстендил. Твърде вероятно е, призивът, "стойте у дома и търсете помощ когато се влошите", да откара в гроба немалко хора, които иначе биха оцеляли при навременна намеса!
13.
9
29.03.2020 11:20:09
1
5
BBC си го гледай ти.. хипохондрици, чакащи да умрат от марсианска чума винаги е имало и ще има.. за щастие никой не им обръща внимание
12.
шегаджии
29.03.2020 11:17:44
1
27
в Италия и Испания положението е такова, защото с наложените жестоки мерки никой не се съобразява! дисциплината на хората у нас в тази ситуация е много над тая на италианци и испанци.. и ако положението у нас е такова каквото е - сравнително малко заболели и мъртви е благодарение на обикновените хора, а не на някакъв си Мутафчийски - аз не съм се научил, че трябва да си мия ръцете от него!
11.
КороноТъпак
29.03.2020 11:13:40
4
21
Щаба, с 200 теста на ден и то предимно вече болни от пневмония и контактни лица на установени вирусоносители НЯМАТ ПРЕДСТАВА каква и колко е заразата у нас. Слепци но със самочувствието на пагоните ! Отегляне на Мутафчийски и неговото място да се заеме от вирусолозите от Медицинският съвет !
10.
!
29.03.2020 11:12:16
1
15
мерките се състоят в КПП - та, през които куцо, кьораво и сакато си минава както иска и затворени производства-нищо друго
9.
До 7
29.03.2020 11:09:43
5
9
Чакай като пекне вируса да изчезне ,вируса умира на +56 градуса
8.
До 5
29.03.2020 11:07:45
10
3
Ти не гледаш ли тв пускай си отвреме на време ВВС гледай какво става в държавите в който медицина мерките са жестоки вируса изненадва всеки час като не искаш да се съобразяваш с нищо прави каквото знаеш после ще ревеш но ще е късно
7.
пенсия
29.03.2020 11:06:47
1
3
Брей много съм смутен. Какво ще става с агнетата. Кой ще ги яде. Хайде самолета и за арабите.Да се омажат горките.
6.
До 3
29.03.2020 11:05:27
4
3
Не са ни накарали 2 седмици да седим у дома, а се предвиждат 2- 3 месеца.Хирс се съкеащават, а миюите нямат спезрявания, защито запларара не е 2 бона например.Като пекне вирусът ще изчезне и щабът ще каже , че е заради мерките.Всеки по- тежък случай за жалост вече е със смърт- аз мисля, че самите ни медици не знаят какво да дават И Италианците така са правили.
5.
Мутафчийски
29.03.2020 11:03:21
4
5
Хайде излизайте на вън
4.
До 3
29.03.2020 11:03:09
4
16
Там е работата, че бяха 2 седмици, сега станаха още 2,после ще са още. Искам да видя колко време ще си стоите по къщите и тея ще ви промиват мозъците
3.
До1
29.03.2020 10:48:24
15
15
Никой не може да предвиди с точност нещо непознато. Когато хората ни казват да си стоим по къщите, не го казват за тяхно добро, а за нашо. Трябва да се спазва това, което се изисква. Толкова се натяква за това, но се прави защото и те са наясно с ресурса, който разполага здравната ни система. Аз ходя на работа всеки ден и се чудя на тези, които са пуснати в платени отпуски или не работят, щъкат навсякъде все едно цял живот са били държани на въже. Голямо мрънкане, че ни накараха две седмици да си стоим у дома.
2.
Лек
29.03.2020 10:46:55
1
18
Днеска видях как в един фитнес в бургас тренираха 5-6 човека да не му казвам името :) защо забраните за едни са валидни за други Не?
1.
шегаджии
29.03.2020 10:23:54
7
23
преди едната седмица пика щеше да е до 3 седмици, една седмица по-късно пак ще е след 3 седмици, а след 3 седмици ако няма "пик - ще е след" 3 седмици ".. никой не ги обвинява, че не могат да предскажат бъдещето-никой не може! но поне спрете да се правите на актьори от драматичен театър по пресконференциите! 3-та седмица вируса е у нас, но "още не бил започнал "... :}}
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Парадокс с тока: Баби в селата го ползват само за осветление, но плащат все повече Парадокс с тока: Баби в селата го ползват само за осветление, но плащат все повече Топлят се и готвят на дърва, но вместо сметките да намаляват, куриозно се увеличават и то с много Опасна находка в Бургас: Военните обезвредиха граната, намерена в гараж Опасна находка в Бургас: Военните обезвредиха граната, намерена в гараж Силно корозираният боеприпас е втори подобен в града за дни Зловещите тайни в българския „Туин Пийкс”, маскирани с истории за секта и педофилия Зловещите тайни в българския „Туин Пийкс”, маскирани с истории за секта и педофилия Аналогията със сериала на Дейвид Линч с фразата „Совите не са това, което са“ направи Борислав Сарафов, но защо бяха убити юрист, счетоводител и компютърен спец? Андрей Янев поема Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ (ОБНОВЕНА) Андрей Янев поема Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ (ОБНОВЕНА) Георги Динев оставя следа, но не само като изключителен художник, а и като човек, който вдъхновява и обединява, каза кметът Димитър Николов Сандов подписва, Терзиев спонсорира: зелената частна армия в планината Сандов подписва, Терзиев спонсорира: зелената частна армия в планината Това е една история, която не започва с престъпление, а с политическо решение Катастрофа в Айтос остави ромската махала без ток Катастрофа в Айтос остави ромската махала без ток Лек автомобил с младо семейство се удари в електрически стълб на ул. „Славянска“ Баба Ванга: През 3005 г. Земята ще воюва с Марс Баба Ванга: През 3005 г. Земята ще воюва с Марс Някои прогнози са апокалиптични, други сюрреалистични, но всички имат обща характеристика - разпространяват се със скоростта на социалномрежов грип. Обявиха оранжев код в Бургаско за 5 февруари, чакат ни валежи и силен вятър Обявиха оранжев код в Бургаско за 5 февруари, чакат ни валежи и силен вятър Опасно време в цялата страна, в южните части на страната кодът е червен Изтъкнат биолог предлагал на Епщайн хормонални експерименти с деца Изтъкнат биолог предлагал на Епщайн хормонални експерименти с деца Робърт Трайвърс искал момченцата да стават по-женствени, а момиченцата – по- сексуализирани Ето защо, след изтеклите порно записи от Бургас, двата салона за епилация не е нужно да спират работа Ето защо, след изтеклите порно записи от Бургас, двата салона за епилация не е нужно да спират работа Прокуратурата не разследвала собствениците и персонала на "Тифани" и "Инфинити", защото нямала основание да ограничи услугата, само блокирала излъчването на видеата в порно сайтовете
Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Над 3000 души са евакуирани в Андалусия, затворени са училища и железопътни линии, а властите предупреждават за риск от тежки наводнения и свлачища Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Премиерът е под натиск на бунт в Лейбъристката партия и обвинения в прикритие Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Риалити звездата и пилотът от Формула 1 прекарват все повече време заедно, твърдят източници на британския таблоид SUN И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Жената ипотекирала дома си, за да финансира фиктивен хуманитарен проект с мъж, представял се за престолонаследник на Дубай 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест От ръководството на курорта обясняват, че раницата е останала плътно закрепена за тялото ѝ, тъй като гръдната катарама на раницата е била закопчана, което допълнително затруднило освобождаването ѝ Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Фиктивни фирми, криптоплащания и социални мрежи движат сивия пазар на вещества без медицински контрол Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Жената е била убедена да инвестира заедно с лице, представящо се за престолонаследник на Дубай Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Как с европейски ценности, НПО кораби и социални помощи Вашингтон може да получи парче от Арктика без нито един изстрел Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Магистратите присъдиха $2 млн. на Фокс Варианчели, превърнала се в момче на 15 г..
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какво да ти сготвя за обед?
- Ами, не знам миличка, направи нещо вкусничко.
- Ти кво бе тъпанар такъв, пак ли ме обиждаш?
Виц на деня Виц на деня - Сашко, какъв искаш да станеш като порастнеш?
- Полицай.
- А ти, Иванчо?
- Бандит, за да можем пак да си играем заедно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не страдай от психично разстройство — наслаждавай му се
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори