В Бургас ще раздават маски на пенсионерите пред хипермаркетите, за да се предпазят от вируса
Предстои да се изготви списък със свободните работни места в големите търговски обекти, което ще даде възможност за осигуряването на работа за незаети граждани
От следващата седмица в големите хранителни магазини в Бургас, в интервала от 08:30 часа со 10:30 часа, на възрастните хора, ще бъдат раздавани предпазни маски, съобщи кметът на града Димитър Николов, който е началник на Общинския кризисен щаб.
В Бургас мерките за борба с пандемията се изпълняват най-фанатично и това е поредната мярка, с която да се предпази най-уязвимата към вируса група - пенсионерите.
От понеделник, кафенето в сградата на Община Бургас ще бъде преустроено пункт за раздаване на маски, предпазни облекла за органите на полицията и медицинските заведения, дезинфектанти за хранителните магазини и храна по заявка за възрастни и бедни граждани, информира още Димитър Никоов. Той уточни, че през следващите дни към общинските групи, работещи по изпълнението на разпоредбите на Общинския кризисен щаб, ще се присъединят и доброволци.
Как случаят със студентка с коронавирус показа, че фанатичното изпълнение на мерките в Бургас е най-доброто решение
Вчера в Община Бургас бяха получени нови 200 предпазни облекла и 200 защитни шлема. Днес и утре ще бъдат приготвени още 600 флакона с дезинфектант, предназначен за домоуправителите на жилищни сгради. Утре започва доставката на дезинфекциращи препарата и по кметствата в съставните селища на общината.
До този момент са поставени в различни търговски обекти 250 диспенсъра с дезинфектант.
Извършени са проверки съвместно от РЗИ – Бургас и полицията на три бургаски фирми дали се спазват мерките за безопасност. Проверяващите са установили, че противоепидемичните предписания се спазват и на служителите са осигурени предпазни средства.
Издирват 5 контактни лица на заразения с коронавирус от Руенско, прибирали се заедно с микробус от Франция
Предстои да се изготви списък със свободните работни места в големите търговски обекти, което ще даде възможност за осигуряването на работа за незаети граждани.
Продължава изпълнението на графика за обработката на улиците с дезинфектант. В понеделник ще бъде извършена мащабна дезинфекция в квартал „Победа“. Във вторник обработка на улици ще бъде извършена в „Меден рудник“ и „Горно Езерово“, а в сряда – Равнец, „Рудник“ и „Черно море“.
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)

uBlock Origin на браузъра и си готов!Реклама по сайтове не съм виждал от 3 години!