Почти 9500 медици са заразени с коронавирус в Испания
Заразени са и 282 цивилни гвардейци и 172 военни
Почти 9500 медици в Испания са заразени с новия коронавирус, съобщи директорът на координационния център за предупреждения и извънредни ситуации към Министерството на здравеопазването Фернандо Симон, предаде БГНЕС.
Пострадали са 9 444 медицински работници, което е висок брой в сравнение с други държави, заяви той. Заразени са и 282 цивилни гвардейци и 172 военни.
В началото на седмицата Министерството на здравеопазването съобщи, че около 200 чуждестранни медици, които живеят на територията на Испания, са били привлечени към борбата срещу коронавируса и са получили разрешение да работят.
Испания е на второ място след Италия по брой на заразени с коронавирус в Европа. До днес са регистрирани повече от 64 000 случая на заразяване, а броят на жертвите на епидемията достигна 4 858 души, като половината са в столицата Мадрид.
Удар по фентанила в София: СДВР хвана дилър с 20 грама от опасната дрога
Изгубен паспорт вкара българка в списъка с изчезналите след бедствието в Непал
Дуалното обучение – мост между училището и фирмата
10 грама хляб струваха на германски пекар 15 000 евро
Станимир Йорданов е задържаният с кокаин в Приморско
Георги Андонов е задържаният с марихуана в бургаския ж.к. "Славейков"
Хладен въздух, силен вятър и валежи: Какво време ни чака утре?
Созопол събира местния бизнес за общ план около Eurovision 2027
Жените влизат по-силно в корпоративните бордове: минимум една трета от директорските позиции
Евтим Милошев: Превръщаме „Св. св. Кирик и Юлита“ в глобален културно-научен център
ЦСКА тръгва за големия обрат срещу ОФИ Крит по пътя към Лига Европа
Прокуратурата: Има доказателства за заглушаване на сигнал в „Драгалевци“, но самото устройство не е открито
