Дарители помогнаха на болницата в Карнобат в битката с коронавируса, нужни са още 30 000 лева
Бившето вътрешно отделение ще е готово да приема болни с вируса тази вечер, уверява Тодор Атанасов
Болницата в Карнобат скоро ще може да приема болни с коронавируса, ако се наложи. Бившето вътрешно отделение ще е готово тази вечер и може да приема болни с вируса от неделя, уверява Тодор Атанасов. Той е един от най-големите дарители.
Дарението ми е на добра воля, но всеки българин трябва да направи това в тази ситуация, каза Атанасов пред Нова телевизия.
„Отзовахме се на молбата на кмета и ръководството на болницата. Моята фирма помогна с материали и работна ръка, с всичко, което е необходимо, за да има тук 25 легла до неделя. Ще е готово отделението тази вечер в 20 часа“, добави той.
Директорът на МБАЛ-Карнобат д-р Николай Колибаров пък съобщи, че в града може да се лекуват 40 души с коронавирус.
“Ние приехме инициативата на РЗИ да разкрием определен брой легла за лечение. Подготвяме максимум 40 такива. Те ще се намират в две отделения, които ще бъдат подготвени за по двама души в стая. Аз смятам, че ако ситуацията наложи – лекари ще се намерят. Имаме уверението на РЗИ Бургас, че ще бъдат изпратени и лекари, които да помагат“, заяви лекарят.
Кметът на Карнобат Георги Димитров пък изтъкна, че са нужни над 30 000 лева за болницата, за да се лекуват болни с коронавирусна инфекция.
„Организирахме с председателя на Общинския съвет дарителската кампания. Основен дял има Тодор Атанасов, бригадата на общинското предприятие за ремонти помага, но средствата, които са необходими за оборудване – за легла, шкафчета, инвентар, консумативи, трябва да бъдат осигурени от други дарители“, заяви градоначалникът.
„Вчера само за 24 часа е събрана 1/3 от сумата, която ни е нужна. Отзовават се фирми, граждани, общински съветници. Нужни са още около 30-35 хиляди лева“, каза още той.
Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара
Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали
Почина Мари Тере от Новите съседи
Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия
Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете
Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА
„Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение
Изборът на Моджтаба Хаменей е сигнал, че режимът в Иран ще втвърди позициите си
Новата формула за сметките за парно вече чака отзиви
ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас
От сряда започва застудяване, ще вали дъжд и сняг
Защо няма обвинени по файловете "Епстийн"?

Да даряват не да мухат байганети