КЕВР: Цената на природния газ спада с 40,49% от 1 април
Комисията за енергийно и водно регулиране предлага цената на природния газ от 1 април да бъде 26,21 лв./MWh, предаде БГНЕС.
В сравнение с действащата цена за първото тримесечие на 2020 г. в размер на 44.04 лв./MWh намалението е със 17,83 лв./MWh или с 40,49%.
На открито заседание КЕВР обсъди доклад във връзка с внесеното заявление на "Булгаргаз" ЕАД за утвърждаване на цена за месец април 2020 г., по която общественият доставчик ще продава природен газ на крайните снабдители и на лицата, на които е издадена лицензия за производство и пренос на топлинна енергия.
При утвърждаването на цената на природния газ КЕВР отчете заявените прогнозни количества природен газ от внос за вътрешния пазар, променените условия по договора между "Булгаргаз" ЕАД и ООО "Газпром экспорт" и осреднения валутен курс на БНБ на лева спрямо чуждестранната валута, в която се заплаща внасяният в страната природен газ.
Предложението на обществения доставчик за цената на природния газ е в резултат на измененията в договора за доставка между „Булгаргаз” ЕАД и ООО „Газпром экспорт” от 2 март 2020 г. Считано от 5 август 2019 г., цената на природния газ вече се изчислява всеки месец и се формира по нова ценообразуваща формула.
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия
Най-щедрите зодиакални знаци
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032
С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес
Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър
В навечерието на Джирото Поморие организира почетна колоездачна обиколка
Как да приготвим перфектни пържени картофи със сирене
Съдът постанови 20 години затвор за Виктор Илиев, който се вряза с кола в автобус
Сякаш е декември, а не краят на април! Снежна покривка на много места у нас, а идва и още студ! (ВИДЕО)
Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда

Реално погледнато това не е намаление за , а увеличение с 24% по време на пандемия. което е повече от брутално, нагло и нелепо.