Депутат с „железен“ аргумент за разпускането на парламента: Целият свят го прави. Русия не е ли демокрация?
Народните представители одобриха мярката, въпреки че според БСП става въпрос за суспендиране на Конституцията и налагане на диктатура
Според секретаря на парламентарната група на „Обединени патриоти“ (ОП) Юлиан Ангелов, Русия е демократична държава.
Ангелов, който е и организационен секретар на ВМРО, защити предложението Народното събрание (НС) да спре да заседава за времето на извънредното положение.
От парламентарната трибуна той коментира предприетите мерки срещу коронавируса Covid-19: „Целият свят го прави. Америка по-малка демокрация ли е? Франция по-малка демокрация ли е? Испания по-малка демокрация ли е? Русия не е ли демокрация? Всички държави предприемат мерки и ги предприемат след нас.“
Риторично зададеният от Ангелов въпрос - дали Русия не е демокрация, предизвика присмех от негови колеги в залата.
Според депутата от ОП у нас със сигурност управлението допуска грешки в тази ситуация, но той нямало да говори за тях, за да не нажежава обстановката.
Дебатът за разпускането на парламента продължи повече от два часа. БСП обвини управлението в налагане на диктатура и суспендиране на Конституцията.
Соцформацията обаче остана сама в спора и така решението бе прието със 115 „за“ срещу 65 „против“.
Според него, Народното събрание ще провежда пленарни заседания само по законопроекти и проекти на актове, свързани с извънредното положение, докато то е в сила.
Парламентарните комисии обаче ще може да работят. Освен това остава в сила конституционното положение, че Народното събрание може да се свика от една пета от депутатите. Т.е. 48 членове на парламента могат да предизвикат извънредно пленарно заседание.
Това бе изтъкнато като аргумент от представители на ГЕРБ, които припомниха, че групата на „БСП за България“ ще има тази възможност, тъй като тя разполага със 79 депутати.
Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен
Ужас на купон: Баща изнасили 16-годишната приятелка на сина си
Кървава драма на плаж в чужбина: Убиха младеж пред очите на гаджето му
Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона
Мистериозен хищник почина на 150 години, но роднините му остават господари на дълбините
Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан
18-годишна звезда загина в тежка катастрофа
Футболна бомба: Гуардиола на крачка от подпис със спящ гигант
21/07/2026, Вторник 19:00
0
Почина TikTok звезда
Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти
Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар
Пращат полицайка в Сливенския затвор за пренасяне на кокаин
