Прокурори, следователи и съдебни служители са дарили над 150 000 лв. за медиците и доброволците
Сумата е събрана за по-малко от три дни, след призива на ръководството на държавното обвинение
Прокурори, следователи и съдебни служители са дарили над 150 000 лв. в подкрепа на лекарите, медицинските специалисти и доброволците от лечебните заведения, ангажирани с борбата срещу разпространението на новия коронавирус COVID-19 у нас, съобщиха от прокуратурата.
Сумата е събрана за по-малко от три дни, след призива на ръководството на Прокуратурата на Република България за подкрепа на дарителските кампании на УМБАЛСМ "Н.И.Пирогов", болница "Александровска" и "За героите в бяло" на Българския лекарски съюз.
По-голямата част от дарените средства са от полагащия се фонд СБКО на магистратите и съдебните служители. В тази връзка прокурорите и служителите от Софийската районна прокуратура са приели решение за даряването на сумата от 50 000 лв., от Софийската градска прокуратура на сумата от 60 000 лв., от Специализираната прокуратура на сумата от 13 000 лв. и от Апелативна прокуратура – София на сумата от 8250 лв. Прокурорите и служителите от Районната прокуратура в Бургас са взели решение да дарят сумата от 19 076 лв. от фонд СБКО на УМБАЛ - Бургас.
Лични средства в размер на 2550 лв. са дарили 10 магистрати и 17 съдебни служители от Военно-окръжна прокуратура – Сливен за нуждите на МБАЛ "Д-р Иван Селимински" в града. 440 лева лични средства за "Н.И.Пирогов" са дарени от Районна прокуратура – Гоце Делчев. Лични средства за болницата в гр. Разлог са дарени от магистратите и служителите от Районната прокуратура в града.
На много места в страната продължават дарителските кампании, с които магистратите и съдебните служители ще подпомогнат местните болнични заведения.
В тази връзка прокуратурата апелира за подкрепа и на работещите в МБАЛ "Д-р Стамен Илиев" в Монтана, които имат спешна необходимост от закупуването на поне три броя респиратора, подвижен рентген и друга скъпоструваща апаратура, необходима за лечение на болните от коронавирус.
Дарителската сметка на МБАЛ "Д-р Стамен Илиев" АД – гр. Монтана е:
IBAN: BG60UBBS80021087907140
BIC: UBBSBGSF
Основание: Дарение за COVID-19
"Ръководството на ПРБ изразява благодарност към всички магистрати и служители от цялата страна, които са направили и лични дарения по предоставените банкови сметки на болничните заведения. Прокуратурата изразява своята подкрепа за инициативата на представителите на местната власт по набирането на доброволци, като изразява своята признателност към готовността на всички, заявили желание да се включат в дейностите, свързани в борбата с разпространението на коронавируса", съобщават от държавното обвинение.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
