Прокурори, следователи и съдебни служители са дарили над 150 000 лв. за медиците и доброволците
Сумата е събрана за по-малко от три дни, след призива на ръководството на държавното обвинение
Прокурори, следователи и съдебни служители са дарили над 150 000 лв. в подкрепа на лекарите, медицинските специалисти и доброволците от лечебните заведения, ангажирани с борбата срещу разпространението на новия коронавирус COVID-19 у нас, съобщиха от прокуратурата.
Сумата е събрана за по-малко от три дни, след призива на ръководството на Прокуратурата на Република България за подкрепа на дарителските кампании на УМБАЛСМ "Н.И.Пирогов", болница "Александровска" и "За героите в бяло" на Българския лекарски съюз.
По-голямата част от дарените средства са от полагащия се фонд СБКО на магистратите и съдебните служители. В тази връзка прокурорите и служителите от Софийската районна прокуратура са приели решение за даряването на сумата от 50 000 лв., от Софийската градска прокуратура на сумата от 60 000 лв., от Специализираната прокуратура на сумата от 13 000 лв. и от Апелативна прокуратура – София на сумата от 8250 лв. Прокурорите и служителите от Районната прокуратура в Бургас са взели решение да дарят сумата от 19 076 лв. от фонд СБКО на УМБАЛ - Бургас.
Лични средства в размер на 2550 лв. са дарили 10 магистрати и 17 съдебни служители от Военно-окръжна прокуратура – Сливен за нуждите на МБАЛ "Д-р Иван Селимински" в града. 440 лева лични средства за "Н.И.Пирогов" са дарени от Районна прокуратура – Гоце Делчев. Лични средства за болницата в гр. Разлог са дарени от магистратите и служителите от Районната прокуратура в града.
На много места в страната продължават дарителските кампании, с които магистратите и съдебните служители ще подпомогнат местните болнични заведения.
В тази връзка прокуратурата апелира за подкрепа и на работещите в МБАЛ "Д-р Стамен Илиев" в Монтана, които имат спешна необходимост от закупуването на поне три броя респиратора, подвижен рентген и друга скъпоструваща апаратура, необходима за лечение на болните от коронавирус.
Дарителската сметка на МБАЛ "Д-р Стамен Илиев" АД – гр. Монтана е:
IBAN: BG60UBBS80021087907140
BIC: UBBSBGSF
Основание: Дарение за COVID-19
"Ръководството на ПРБ изразява благодарност към всички магистрати и служители от цялата страна, които са направили и лични дарения по предоставените банкови сметки на болничните заведения. Прокуратурата изразява своята подкрепа за инициативата на представителите на местната власт по набирането на доброволци, като изразява своята признателност към готовността на всички, заявили желание да се включат в дейностите, свързани в борбата с разпространението на коронавируса", съобщават от държавното обвинение.
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
