Арест за три мутри след сренощния екшън в циганската махала на Царево
За изненада сред ромите, излезли като на война, въоръжени с брадви и мотики, няма арестувани
Трима са арестувани късно снощи от полицията, след като десетки роми от циганската махала в Царево щурмуваха офис на фирма за бързи кредити на ул. „Чайка” в Царево. За изненада обаче, задържаните не са от шайката, която атакува обекта, а тъкмо обратното – в ареста в момента се намират хората от фирмата, които около 21 ч. вчера са нахлули в ромската махала. Това съобщи на извънредния брифинг на Кризисния щаб в Бургас старши комисар Радослав Сотиров – директорът на ОДМВР-Бургас.
„Образувана е проверка и в момента се работи активно по случая. Нямаме констатирано грубо нарушение на обществения ред. От задържаните са снети обяснение, като всичко ще бъде докладвано на Районна прокуратура-Бургас. Арестуваните са нахлули в ромската махала, като при оттеглянето им са задържани от полицейски служители”, каза старши комисар Сотиров. От информацията обаче не става ясно каква е била причината за циганския бунт от вчера, при който притеснен жител на Царево засне десетки роми, въоръжени с брадви да маршируват към офиса на въпросната фирма.
Междувременно обаче стана ясно, че покрай крутите мерки по време на извънредното положение драстично е спаднал броят на сигналите към спешния телефон 112. „Ако при нормален ден получаваме между 70 и 90 сигнала за престъпления на ден, то за сравнение – вчера сме получили едва 15”, разкри директорът на ОДМВР-Бургас. Това е спад от около 80% в рамките на дни след обявяването на извънредното положение.
Коалиционен партньор на Радев се отказа от депутатското кресло
Ремонт променя движението по пътя Нова Загора - Свиленград
Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО)
Бурка с барета: Скромната мода превзе Париж с хиджаби, флорални рокли и стрийтуеър
Пращат Гала в пенсия, Венета Райкова щяла да я замести
Абитуриенти от Бургас разбраха как една бална вечер може да стигне до съдебната зала
Лили Иванова посреща рождения си ден, след тежка загуба и с турне в Париж пред себе си
Емил Дечев защити Георги Кандев след твърдения за натиск срещу главния секретар на МВР
Бургас влезе в Европейския културен маршрут „Кирил и Методий“
В УМБАЛ Бургас ще изследват безплатно хора с наднормено тегло
Фентанилови "зомбита" се появиха в Пловдив (СНИМКИ)
Кметът Николай Димитров: Любен Каравелов оживява на фасадата на най-голямото училище в Несебър

са влязали в имота на един от ромити и са нападнали цялото му семейство
За финал "Ум царува, ум робува, ум.. търка билетчета ..."