Извънредно! Линейка докара общински съветник от Камено с коронавирус в УМБАЛ-Бургас
Развил е двойна бронхопневмония, от 10 дни се е самоизолирал, но това не помогнало
Общински съветник от БСП от Камено е поредната жертва на заразата от коронавирус в Бургаска област. Това е жител на град Камено, млад е, семеен, с едно дете. По информация на Флагман.БГ специална линейка току-що е транспортирала болния до УМБАЛ-Бургас. Кметът на Камено Жельо Вардунски потвърди информацията на Флагман.БГ.
„Усведомен съм, от 10 дни насам зная за случващото се с колегата, но гарантирам, че опасност няма, защото той се самоизолира веднага – още при първите симптоми преди 10 дни. Майка му е дългогодишен медицински работник и семейството е предприело всички необходими мерки за предпазване на контактните лица”, каза кметът.
Общинският съветник имал бизнес с търговия със строителни материали, сериозен и отговорен човек. На 28 февруари той се е прибрал от Испания, но след това е пребивавал около седмица в столицата – по бизнес дела. Не може да се каже къде е бил заразен. Още с прибирането си у дома - точно преди 10 дни – той се е самоизолирал, тъй като не се е чувствал добре. Първият тест е бил отрицателен, но след като състоянието му е започнало да се влошава, е направен още един и той е потвърдил наличието на covid-19.
Пациентът постъпва в УМБАЛ-Бургас с двустранна бронхопневмония.
Бургас посреща първата предпремиера на „3.0 килограма щастие“ тази събота
Областният управител: Държавата е на мястото си при въвеждането на еврото в Бургас
15-годишно момче в болница след прекаляване с енергийни напитки и вейп
За тези три зодии студената зима става гореща още преди края на януари
Задържаха отново синът на бизнесмена Бобоков в Пампорово след полицейска проверка
След третия мандат фокусът се измества към служебния кабинет и изборите
100 процентното машинно гласуване е отхвърлено - настоява се за смесен вот
Коя е скандинавска страна се утвърждава като едно от най-добрите за отглеждане на деца
Франция предупреди САЩ, че завладяването на Гренландия е преминаване на червената линия
Вечерен купон в Русе завърши със смъртта на 32-годишен мъж
Росен Желязков призова за бързо отиване на избори без политическо шоу
Министър Манол Генов спря завода на Кроношпан във Велико Търново

Бъдете здрави!!