15-ина влизат в Медицинския експертен съвет към правителството – правят FB-портал за информационна хигиена
Проф. Коста Костов представи екипа, създаден заради борбата с коронавируса Covid-19
15-ина човека влизат в новосъздадения Медицински експертен съвет (МЕС) към Министерския съвет (МС). Това стана ясно на брифинг в правителствената сграда.
Членовете на органа представи председателят му проф. Коста Костов.
С цел подпомагане на населението при постоянната информационна атака, свързана с коронавируса Covid-19, ще се създаде Facebook-портал, на който ще се публикуват проверени и достоверни данни.
Целта е информационна хигиена, стана ясно от думите на проф. Костов.
Брифинги МЕС ще дава във вторник и петък, като часовете ще се уточняват допълнително.
Съставът на Съвета не е окончателен и може да се разшири, обясни още проф. Костов.
По-късно от пресцентъра на МС съобщиха: "Със заповед на министър-председателя Бойко Борисов започна работа Медицинският съвет към Министерския съвет с председател проф. д-р Коста Костов. В състава му са 16 експерти, представители на основните медицински специалности, които имат отношение към диагностиката и лечението на COVID-19 и неговите органни усложнения."
В крайна сметка така и не стана ясно какво е официалното име на органа - Медицински съвет или Медицински експертен съвет.
Проф. Коста Костов на пресконференцията каза неколкократно, че това е Медицински експертен съвет, както и че абревиатурата му е МЕС.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

Абе ей, има хора които нямат фейсбук, защо все ни го навирате тоя сурат тефтер пред очите. Направете един интернет сайт - портал и там пускайте. Фейсбук щели да си праят тия...