В Чехия предвиждат 2-годишно затваряне на границите в Европа
Тази година чешките грааждани ще трябва да прекарат отпуските в страната си, без да отидат в чужбина
Границите между европейските държави могат да бъдат затворени поради пандемията на коронавирус за две години. Това мнение изрази в интервю за чешката телевизия заместник-министърът на здравеопазването на Чешката република Роман Примула цитиран от ТАСС.
"Трябва да сме подготвени за факта, че ситуацията в други европейски страни няма да бъде благоприятна. Тя ще продължи месеци, може би до две години", обясни той.
Неговата гледна точка е споделена от ръководителят на здравеопазването на Чехия Адам Войтех, който се страхува от възможна втора и дори трета вълна от пандемията с коронавирус.
"Въпросът е, да не допуснем втора или трета вълна от епидемията, така че хората от страни като Италия, Франция, Испания или Германия да не внасят коронавирус", каза той.
Тази година чешките грааждани ще трябва да прекарат отпуските в страната си, без да отидат в чужбина, коментира Роман Примула. От 1 март в републиката са регистрирани 1120 случая на коронавирус.
Пациент, заразен с коронавирус, който бе на 95 години, почина в неделя в Прага в болничния комплекс "На Буловец", този случай беше първата смърт в страната.
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир
Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“
Делян Добрев официално напусна Народното събрание

нали се справяше перфектно?!
Опа ще ме правят 3годишен и наследствен.