В Чехия предвиждат 2-годишно затваряне на границите в Европа
Тази година чешките грааждани ще трябва да прекарат отпуските в страната си, без да отидат в чужбина
Границите между европейските държави могат да бъдат затворени поради пандемията на коронавирус за две години. Това мнение изрази в интервю за чешката телевизия заместник-министърът на здравеопазването на Чешката република Роман Примула цитиран от ТАСС.
"Трябва да сме подготвени за факта, че ситуацията в други европейски страни няма да бъде благоприятна. Тя ще продължи месеци, може би до две години", обясни той.
Неговата гледна точка е споделена от ръководителят на здравеопазването на Чехия Адам Войтех, който се страхува от възможна втора и дори трета вълна от пандемията с коронавирус.
"Въпросът е, да не допуснем втора или трета вълна от епидемията, така че хората от страни като Италия, Франция, Испания или Германия да не внасят коронавирус", каза той.
Тази година чешките грааждани ще трябва да прекарат отпуските в страната си, без да отидат в чужбина, коментира Роман Примула. От 1 март в републиката са регистрирани 1120 случая на коронавирус.
Пациент, заразен с коронавирус, който бе на 95 години, почина в неделя в Прага в болничния комплекс "На Буловец", този случай беше първата смърт в страната.
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори

нали се справяше перфектно?!
Опа ще ме правят 3годишен и наследствен.