Престъпността намаляла рязко заради коронавируса, страх тресе крадците
Страхът от заразата спря и мигрантите, съобщи вътрешният министър
Престъпността намаляла рязко заради коронавируса. Това съобщи вътрешният министър Младен Маринов в сутрешния блок на БНТ.
„Хората са си по домовете и крадците няма как да извършват престъпленията. Самите злодеи също се страхуват от коронавируса“, коментира той.
„Сутринта дежурният ми докладва, че няма нито едно откраднато МПС, което означава, че стагнацията е голяма“, добави министърът.
„Коронавирусът спря и мигрантите. Турция засили контрола заради мерките срещу заразата“, обясни той.
Според него в момента не би трябвало да се ползва армията. „Това може да стане в период, в който се изчерпа ресурсът на МВР. Засега министерството се справя със ситуацията“, заяви Маринов.
„14-дневната карантина се контролира от МВР, има образувани над 100 досъдебни производства, а наказанията са до 5 години лишаване от свобода и глоба от 10 000 до 50 000 лв. Всеки ден се увеличават сигналите за хора, които не спазват наложена карантина“, добави той.
„Вече имаме система и национална база данни и всеки полицай може да направи веднага справка по ЕГН, за да разбере дали сте под карантина“, предупреди министърът.
„Все още не използваме данните от мобилните оператори. Не става въпрос за достъп до съдържанието на телефонните разговори или до кореспонденция, а за трафични данни, които базират местонахождението на телефона. Ако това бъде въведено, единствено нашите правомощия ще са ограничени единствено до движението на телефона“, добави той.
Маринов изтъкна, че е нужно време, за да се затегне строгостта при пропускането на контролните пунктове при областните градове, тъй като много от хората е трябвало да се сдобият с необходимата служебна бележка. Сега потокът е по-малък, отколкото в нормална обстановка, каза още той.
Това са тайните синове на Путин
Въвеждат нови правила по кафетата в Турция
Почина известна писателка
Не съм терорист, оплака се германският принц Хайнрих XIII Ройс
Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни
Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи
Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида
Литературен кабинет в чест на Веселин Пъйнев открита в ПГСАГ Кольо Фичето в Бургас
Най-бързият чийзкейк в света: рецепта с 3 съставки
До Коледа ни очаква спокойно време и малък шанс за сняг, прогнозира синоптик
Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв
Коя е Нобеловата лауреатка за мир и защо Тръмп не е доволен

Пардон-стъкмистиката.
Но не пречи да си препишете заслугите за намалялата престъпност... хахахаха