Организаторите на Олимпиадата планират евентуално отлагане
За възможността са разкрили двама източници, близки до МОК
Организаторите на Олимпиадата в Токио започнаха да изготвят възможни алтернативи за провеждането ѝ, заявиха два източника, запознати с разговорите. Това е в разрез с уверенията на японското правителство, че отлагането не е опция.
Докато огнището на коронавирус нарушава спортните събития по целия свят, Япония не отстъпва от позицията си и твърди, че Игрите ще се състоят по план - от 24 юли тази година. Главният говорител на правителството в сряда заяви, че Токио не се подготвя за отлагане, пише economic.bg.
Премиерът Шиндзо Абе заложи наследството си като най-дългогодишния премиер на Япония в Олимпийските игри и се надява на бум в туризма и потребителските разходи. В риск са повече от 3 млрд. долара вътрешно спонсорство, олимпийски рекорд, и около 12 млрд. долара, изразходвани за подготовка.
„В крайна сметка, бяхме помолени да изготвим алтернативи в случай на отлагане“, каза един от източниците, официален близък до организационния комитет, който участва в изготвянето на сценариите. И двата източника на Reuters са говорили при условие на анонимност, тъй като не са упълномощени да споделят това с медиите.
„Ние правим алтернативни планове - план B, C, D - разглеждайки различни срокове за отлагане“, заяви служителят и добави, че сценариите включват и прогнози за разходите за различни закъснения.
Вариантите, които включват отлагане на Игрите или провеждането им без зрители, ще бъдат обсъдени от организационния комитет в края на март, заяви официалният представител.
Вторият източник, който също е близък до организационния комитет на Токио 2020, потвърди, че се обсъжда отлагане, включително забавяне с една или две години. Някои служители на организацията изразяват надежда за закъснение от месец или 45 дни, заяви служителят, участващ в изготвянето на сценариите. Окончателното решение за отлагането ще трябва да дойде от МОК, но позицията на Япония също има значение.
Още три звезди от Висшата лига ще играят на "Лазур" в "Мача на Надеждата"
Тежко ПТП на бул. "Иван Вазов", кола се обърна странично
Стенли се присъединява към July Morning 2026 в Бургас
Влак удари училищен автобус в Белгия, има загинали
Денисиньо ще инвестира цялата награда от Хелс Китчън, за да лекува жена си
Мързеливо тирамису за 10 минути: вкусен десерт без фурна или разхвърляна кухня
От алгоритми до емоционална интелигентност: Job Lab на Vivacom провокира математическите умове в Благоевград
Инвеститорите влагат парите си в луксозни имоти и жилища с историческа стойност
Рекламни тениски — мобилните билбордове, които работят 24/7
Откриха тялото на издирвания след наводненията край Севлиево мъж
"Непознатите българи" ще бъдат малко по познати в Бургас
Убийствената жега в Европа погуби седмина във Франция, Англия стана "тропическа"
