Вирусологът проф. Радка Аргирова: В Китай е доказано, че хлорохинът лекува от коронавирус
Паниката заради китайския коронавирус е втори вирус, не може да понесем два едновременно, каза тя
Хлорохинът лекува коронавирус. Това е доказано. Има доклад от Китай, според който от 4 до 6 дни след приемането на лекарството, се намалява значително количеството на коронавируса, каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия вирусологът проф. Радка Аргирова.
„4-6 дни след като болният постъпи в болница много сериозно се подобрява състоянието му и се намалява количеството на вируса. Това означава, че при постъпването в лечебното заведение се измерва количеството, прилага се лечението и всеки ден се прави количествено изследване, за да се установи дали намалява. Същото се прави и при ХИВ – инфекцията“, обясни вирусологът.
Китайци и японци твърдят, че терапията дава добър резултат, каза пък водещият Виктор Николаев.
„Трябва да се опита лечение с хлорохин у нас. Може да се измери ефектът. Това е по-важно и от маските и костюмите, защото това е начин на лечение. Ако се внесе - може да се произведе, имаме фармацевтични заводи у нас“, добави Аргирова.
Според нея процентът на смъртност в Италия не е реален. „Съобщава се ужасяващ брой жертви, но сред колко? От колко изследвани?“, попита тя.
„Ситуацията с коронавируса много прилича на заразата със СПИН, но преди не бях забелязала такава паника, която много лошо действа, защото води до нереално представяне на нещата. Не е обоснован този страх. Паниката заради китайския коронавирус е втори вирус, не може да понесем два едновременно“, предупреди проф. Аргирова.
„Темпът на увеличение е съвсем очакван в момента и вървим по една крива, за да стигнем на едно плато и там е върхът. Върхът ще го достигнем и ще разберем, че е той, когато на следващия ден броят на болните започне да намалява", каза още тя.
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес

Откога разправям, че не можем да избягаме от вируса и че качествата на самият вирус са силно преувеличени. Дори снощи по ТВ казаха, че структурата на вируса се уврежда от препаратите за миене на ръце. Всички останали характеристики, които съобщиха също ни го представят като много кекав вирус, за разлика от други много упорити такива. Това, което управляващите правят в момента е гонецид над населението. В тази мътна обстановка съм сигурен, че има хора които богатеят на гърба на народа. Това трябва да спре. Просто въведете контрол по движението на хора, но не ги спирайте! Не спирайте и стопанският живот, защото скоро кризата ще стане хуманитарна и ще настане революция. Спомнете си през 1997г кое изкара хората на улиците!
Откога разправям, че не можем да избягаме от вируса и че качествата на самият вирус са силно преувеличени. Дори снощи по ТВ казаха, че структурата на вируса се уврежда от препаратите за миене на ръце. Всички останали характеристики, които съобщиха също ни го представят като много кекав вирус, за разлика от други много упорити такива. Това, което управляващите правят в момента е гонецид над населението. В тази мътна обстановка съм сигурен, че има хора които богатеят на гърба на народа. Това трябва да спре. Просто въведете контрол по движението на хора, но не ги спирайте! Не спирайте и стопанският живот, защото скоро кризата ще стане хуманитарна и ще настане революция. Спомнете си през 1997г кое изкара хората на улиците!