Вирусологът проф. Радка Аргирова: В Китай е доказано, че хлорохинът лекува от коронавирус
Паниката заради китайския коронавирус е втори вирус, не може да понесем два едновременно, каза тя
Хлорохинът лекува коронавирус. Това е доказано. Има доклад от Китай, според който от 4 до 6 дни след приемането на лекарството, се намалява значително количеството на коронавируса, каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия вирусологът проф. Радка Аргирова.
„4-6 дни след като болният постъпи в болница много сериозно се подобрява състоянието му и се намалява количеството на вируса. Това означава, че при постъпването в лечебното заведение се измерва количеството, прилага се лечението и всеки ден се прави количествено изследване, за да се установи дали намалява. Същото се прави и при ХИВ – инфекцията“, обясни вирусологът.
Китайци и японци твърдят, че терапията дава добър резултат, каза пък водещият Виктор Николаев.
„Трябва да се опита лечение с хлорохин у нас. Може да се измери ефектът. Това е по-важно и от маските и костюмите, защото това е начин на лечение. Ако се внесе - може да се произведе, имаме фармацевтични заводи у нас“, добави Аргирова.
Според нея процентът на смъртност в Италия не е реален. „Съобщава се ужасяващ брой жертви, но сред колко? От колко изследвани?“, попита тя.
„Ситуацията с коронавируса много прилича на заразата със СПИН, но преди не бях забелязала такава паника, която много лошо действа, защото води до нереално представяне на нещата. Не е обоснован този страх. Паниката заради китайския коронавирус е втори вирус, не може да понесем два едновременно“, предупреди проф. Аргирова.
„Темпът на увеличение е съвсем очакван в момента и вървим по една крива, за да стигнем на едно плато и там е върхът. Върхът ще го достигнем и ще разберем, че е той, когато на следващия ден броят на болните започне да намалява", каза още тя.
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда

Откога разправям, че не можем да избягаме от вируса и че качествата на самият вирус са силно преувеличени. Дори снощи по ТВ казаха, че структурата на вируса се уврежда от препаратите за миене на ръце. Всички останали характеристики, които съобщиха също ни го представят като много кекав вирус, за разлика от други много упорити такива. Това, което управляващите правят в момента е гонецид над населението. В тази мътна обстановка съм сигурен, че има хора които богатеят на гърба на народа. Това трябва да спре. Просто въведете контрол по движението на хора, но не ги спирайте! Не спирайте и стопанският живот, защото скоро кризата ще стане хуманитарна и ще настане революция. Спомнете си през 1997г кое изкара хората на улиците!
Откога разправям, че не можем да избягаме от вируса и че качествата на самият вирус са силно преувеличени. Дори снощи по ТВ казаха, че структурата на вируса се уврежда от препаратите за миене на ръце. Всички останали характеристики, които съобщиха също ни го представят като много кекав вирус, за разлика от други много упорити такива. Това, което управляващите правят в момента е гонецид над населението. В тази мътна обстановка съм сигурен, че има хора които богатеят на гърба на народа. Това трябва да спре. Просто въведете контрол по движението на хора, но не ги спирайте! Не спирайте и стопанският живот, защото скоро кризата ще стане хуманитарна и ще настане революция. Спомнете си през 1997г кое изкара хората на улиците!