От утре бургаските училища ще могат да ползват най-голямата платформа за електронно обучение
Microsoft Teams използваха досега единствено в бургаската Професионална гимназия по компютърно обучение и още 4 училища в София
Вече са осигурени на бургаските училища безплатни акаунти за работа с една най-големите платформи за електронно обучение Microsoft Teams, предоставени от Министерството на образованието. Очакваме от утре да стартира реалното й използване от повечето учебни заведения, сподели началникът на РУО-Бургас - инж. Виолета Илиева.
Платформата значително ще облекчи процеса на дистанционно обучение, тъй като съчетава богат набор от инструменти и ресурси на едно място. Тя дава възможност на учениците да учат във виртуална класна стая в реално време със своя учител, като предоставя достъп до комуникационни и колаборативни услуги, пряка конферентна връзка, изпитване, писане, редактиране, споделяне и изпращане на вече готовите задачи и т.н.
Досега функционалностите на мощната електронна система се използваха успешно в Бургас единствено от Професионалната гимназията по компютърно обучение. Опитът им показва, че дистанционното обучение може да се извършва само от един учител, който успешно да работи едновременно с повече от 100 ученици. При необходимост към него могат по всяко време да се присъединят и други преподаватели.
Използването на платформата е препоръчителна, но училищата могат да продължат да ползват и досегашните електронни методи като фейсбук групи, електронна поща или други електронни системи.
От днес стартира и още една полезна и интересна инициатива, свързана с обучението на бургаските ученици. В програмата на местния телевизионен оператор RN по "Канал 0" от 10.00 часа, с повторение в 16.15 часа, вече се излъчват видео уроци и образователни филми. Те допълват обучителната програма, която започна вчера по БНТ 2.
Още се работи, със съдействието на мобилните оператори, за пускане на WiFi точки на достъп на местата в община Бургас, където няма интернет покритие, за да могат децата там също да се възползват от дистанционната форма на обучение. Това са кварталите "Победа", "Горно Езерово", "Долно Езерово", Черно море и Рудник.
Добрата новина е, че намалява броят на медиаторите, които разнасят на хартиен носител материала на учениците в малките населени места.
От звездния грим до стените у дома - Майсторът на четките и бургаската Джи Би Си тръгват в обща посока (СНИМКИ/ВИДЕО)
4-годишно дете почина в болница, бащата отправи тежки обвинения
Професор Рачев каза кога идва топлото
Прогноза за времето и народни поверия за 31 март
Мъжете от тези зодии трудно се обвързват
Чийзкейк без печене - лесен десерт стъпка по стъпка
Ръчните скорости пред изчезване
Борба с пролетната депресия: полезни храни
Рецепти без глутен - лесни идеи за всеки ден
Как да перем бели дрехи без пожълтяване
Тези 3 зодии се влюбват най-бързо
Боб чорба по български - вкусна рецепта като от едно време
