Заради извънредното положение: Община Несебър спира достъпа до всички административни сгради
Ползването на сградите и помещенията на пенсионерските клубове на територията на общината също се спира
Във връзка с предприетите мерки срещу разпространение на COVID-19 Община Несебър съобщава, че се спира достъпът на външни лица в сградите на общината, като документооборотът ще става чрез гишетата на центровете за административно обслужване, включително в офиса на „Организация на паркирането, репатриране и пропускателен режим“, находящ се в Несебър на ул. “Струма“ 6.
За да не се допуска струпване на хора в офисите на общинската администрация гражданите се приканват да ползват алтернативните начини за административно обслужване:
-Проверка на дължимите местни данъци и други задължения към Община Несебър и тяхното заплащане може да се извърши през интернет страницата на общината – раздел е-услуги http://www.nessebarinfo.com/eservices.html, като се избере един от начините:
а/ с ЕГН и вх. номер от декларация или заявление по МДТ;
б/ с ПИК код на Националната агенция по приходите;
в/ с квалифициран електронен подпис.
Местни данъци се заплащат много бързо и лесно:
- чрез сайта и-пей: необходима е еднократна регистрация, като се следват всички указателни стъпки в него. Собственикът на регистрацията я има винаги. И-пей има версия и на английски език, така че може да се ползва без проблем и от чуждестранни граждани.
- в касите на изипей: Плащането се извършва само със съобщаване на ЕГН-то на физическите лица или БУЛСТАТ-а на фирмите.
Заявление за всички административни услуги може да се намери на интернет страницата на Община Несебър – раздел бланки и декларации или раздел административни услуги по отдели http://www.nessebarinfo.com/documents.html
Заявления за услугите на общината и необходимите документи към тях /надлежно попълнени, с подпис и печат/ може да се подават по един от начините:
- чрез лицензиран пощенски куриер;
- изпратени по електронна поща сканирани документи на [email protected] или e-mail на съответния отдел;
- като електронни услуги чрез интернет страницата на общината https://nesebar.imeon.bg/WebUslugi/WebSiteApp/frmEUslugi.aspx - подписани с квалифициран електронен подпис.
Община Несебър съобщава, че ползването на сградите и помещенията на пенсионерските клубове на територията ѝ се спира, съгласно заповедта на Министерството на здравеопазването.
Апелираме всички граждани, завърнали се от чужбина от страни с регистрирани случаи на COVID-19 да спазват доброволно четиринадесетдневна карантина.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
