Арестуваха фелдшера на варненския затвор, била и наркодилър
Жената се възползвала от служебното си положение
Фелдшерът във варненския затвор е с мярка за неотклонение "Задържане под стража“ заради наркодилърство. Съдът във Варна уважи искането на Окръжната прокуратура в града, съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура.
От днес с най-тежката мярка "Задържане под стража“, в ареста е фелдшерката на варненския затвор. Това се случва, след като 51-годишната медицинска работничка е била привлечена към наказателна отговорност по образувано досъдебно производство за държане с цел разпространение на високорискови наркотични вещества.
Първоначално жената била задържана до 72 часа с цел довеждането ѝ във Варненския окръжен съд, който днес е разгледал искането на Окръжната прокуратура. Според наблюдаващия делото прокурор престъплението, за което 51-годишната фелдшерка е била привлечена като обвиняема, е с висока обществена опасност.
Като медицински работник нейно основно задължение е било да се грижи за здравето на лишените от свобода и да осъществява лечението им съобразно своята компетентност.
Възползвайки се от служебното си положение, тя е нарушила грубо закона и е внесла в затвора наркотични вещества. Определението на Варненския окръжен съд, с което е взета мярката за арест, подлежи на обжалване пред Апелативния съд.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
