Общински екипи разнасят храна и продукти до самотноживеещи пенсионери в Малко Търново
Телефонните номера за заявка са 05952 35 36 и 0879 631 647, доставките се извършват в петък
Шест стаи за временно пребиваване на хора, сигнализирали за симптоми на Covid-19 са оборудвани и подготвени в Малко Търново. Ситуацията в общинския център остава непроменена след уикенда, след като по-рано днес се проведе първото за седмицата заседание на общинския кризисен щаб, от който стана ясно още, че наложените със заповед правила и ограничения се спазват, като за контрола помощ оказва национална и гранична полиция.
„Отново искам да отправя към вас молба да ограничите излизанията, събиранията, междуградските гостувания, дезинфекцирайте ръцете и вещите си, носете маски, когато посещавате места, където има текучество на повече хора! Сигнализирайте веднага на 112 ако видите някъде струпване. Сигнализирайте, ако забележите сред вашите познати, приятели и съседи гостувания на хора, които до скоро са били извън граница, в някоя от рисковите дестинации, като Италия, Испания, Англия, Германия! Това е много важно!”, заяви кметът на община Малко Търново Илиян Янчев.
Той за пореден път припомни, че основни отговорни за здравето на хората са самите те и уточни, че лично приема обаждания и сигнали, които прехвърля към компетентните органи. „Оставам и отворен за предложения, важно ми е вашето отношение и мнение!”, заяви още кметът.
От днес и в Общинска администрация-Малко Търново има обявени телефони за помощ на самотноживеещи и трудноподвижни възрастни хора със съдействието на местната структура на БЧК. На същите телефони от понеделник до четвъртък ще бъдат приемани заявки от всички жители от селата на територията на община Малко Търново, като ще бъдат изпълнявани в петък.
Телефонните номера за заявка са: 05952 35 36 и 0879 631 647
„Пазете се, пазете близките си, спазвайте ограниченията! Не е нужно сега да доказваме колко сме смели и куражлии! Тази битка можем да спечелим само заедно и само ограничавайки се! И не на последно място: отправяйте молитвите си към Всевишния с отворени сърца! Да пази всички ни! Да пази България!”, призова Илиян Янчев.
Жена уби куче с колата си, грози я затвор, вече е глобена с 50 бона
Лесен обяд за начинаещи: Вкусни кюфтета по чирпански стъпка по стъпка
Семейна драма край Средец: Дъщеря изпепели до основи къщата на баща си
Артисти от осем държави озаряват със светлинно изкуство Южното Черноморие, по време на втория LUNAR
Горещ Петровден: Жълт код за опасни жеги до 39 градуса в цяла България
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина

- Как да стигна до Дубай???
- Цяла седмица все направо, а в неделя вдясно.
да не се обособяват сборища или ще трябват снимки на тия горещи телефони да видите кметството с очите си кво става или на аз репортера на нова тв.
Очаквайте скоро!!!