От вторник стартира дистанционно обучение
Според него това е възможност да акцентираме върху това, което наричаме дигитално-медийна грамотност или дигитално медийно възпитание
Кризата е възможност да направим по-голяма и по-бърза крачка към електронно обучение. От 17-и март, вторник, по БНТ 2 започва излъчването на телевизионни уроци за най-малките ученици, съобщи пред БНТ министърът на образованието Красимир Вълчев.
Според него това е възможност да акцентираме върху това, което наричаме дигитално-медийна грамотност или дигитално медийно възпитание.
"Не всички деца прекарват много време пред екрани. Дигиталното образование трябва да им помогне повече време да прекарват пред полезно-образователно съдържание", коментира той.
Според Вълчев е много важно в този период на експоненциално нарастване на броя на заразените да се намали социалното общуване, тъй като младите хора дори да са по-малко засегнати, могат да бъдат преносители на заразата.
Той беше категоричен, че ситуацията е съвсем различна от грипните ваканции и сега отговорността на родителите е по-голяма. “Децата са в много голяма степен вкъщи. Мисля, че всички осъзнават колко е различна ситуацията”, допълни министърът.
Кръщават улица край руското посолство в столицата на Алексей Навални?
Наталия Симеонова започва частен бизнес за романтични изненади, иска по 950 евро
Съдът отряза Брендо за исканото предсрочно освобождаване
Служителка отмъкна над 5600 евро от пощенска станция в Годеч
Изтича срокът за подаване на заявления за матурите през 2026 г.
Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки
Държавен срещу частен сектор - къде заплатите са по-високи
Най-бързо развиващата се регионална икономика в ЕС е в България. И най-сриващата се също
Д-р Сийка Кацарова зае академичната длъжност „доцент“ в Бургаския държавен университет
Три зодии излизат на преден план до края на февруари
Шедьоври за милиони откраднати от дома на Боян Радев
Милена Милотинова е новият генерален директор на БНТ
