Времето на 15 март: Дъжд и ниски температури
Прогноза за времето - 15 март, неделя
Над страната ще се задържи облачно, с валежи от дъжд. Ще духа умерен североизточен вятър и с него температурите значително ще се понижат. До вечерта в планинските райони и Североизточна България дъждът ще премине в сняг, но до полунощ ще спре. Температурите ще са без съществен дневен ход, минималните ще са предимно между 1° и 6°, а максималните - между 3° и 8°. Атмосферното налягане ще се повиши и ще бъде по-високо от средното за месеца.
По Черноморието ще бъде облачно и с валежи от дъжд. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 6° - 8°. Вълнението на морето ще е 2 - 3 бала. Температурата на морската вода е 9° - 11°.
В планините ще бъде облачно, ветровито и с валежи от сняг. Ще духа силен североизточен вятър и с него ще нахлува студен въздух. Ще се образува нова снежна покривка и в комбинация със силния вятър ще има условия за преспи и навявания. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около минус 1°, на 2000 метра – около минус 6°.
В понеделник облачността от североизток бързо ще намалее до слънчево, но ще бъде сравнително студено. Вятърът от изток-североизток ще отслабне. Сутрешните температури ще се понижат, а дневните от запад ще започнат да се повишават. През нощта срещу вторник вятърът ще стихне и сутрешните температури във вторник ще са още малко по-ниски. Ще бъде предимно слънчево. Към края на деня ще се появи слаб северозападен вятър, пише Дарик. Затоплянето ще продължи и ще бъде по-съществено. В сряда над източната половина от страната облачността ще е значителна, вятърът ще бъде от север-североизток, умерен. Над западната ще остане предимно слънчево и почти тихо.
Кои три зодии ще ударят джакпота до края на декември
В никакъв случай не ходете в Гърция!
Натали от "Ергенът": Събуди се, народе
Влак прегази 16-годишно момче, изскочило внезапно на жп линията
Божествен коледен салам: Десертът, който изчезва пръв от празничната трапеза
Корупционният скандал разклаща Зеленски: политическото му бъдеще под въпрос
Музикалната сензация Роби пристига в Поморие, за да запали светлините в квартал Свети Георги в Поморие
Бисквитено руло с шоколад, фъстъци и банан – истинска наслада за сетивата
Кои са работните дни по коледните празници
Давама участници си казват сбогом с Арената на „Игри на волята” и жадувания финал
Председателят на Контролния съвет на ПП Александър Русанов напуска партията заради вотa срещу референдума за еврото
Трагедия! Влак прегази момче на 16 години, прибирало се от училище
