Процесът срещу Николай Банев „на трупчета“. За 7 месеца разпитаха 6 свидетели, остават още 167
Последното заседание в Специализирания наказателен съд, е пропаднало, защото нито един от 5-те свидетели, призовани да бъдат разпитани на тази дата не се явиха
Процесът срещу Николай Банев, съпругата му Евгения и майка му Мария е зациклил сериозно, показа проверка на Флагман.бг.
Последното заседание в Специализирания наказателен съд, е пропаднало, защото нито един от 5-те свидетели, призовани да бъдат разпитани на тази дата не са се явили. Двама от тях - за втори път, малко вероятно е да дойдат и за следващото заседание.
Процесът в момента е „на трупчета“ и се върти из графика на Спецсъда, колкото да се отчете, че му се насрочват нови дати.
За 7 месеца от 173 свидетели, които трябва да бъдат разпитани, показания са дали едва 6!
В това време соченият за бос на групата Николай Банев е в ареста, а от задържането му вече минаха 16 месеца, без присъда, което е безпрецедентно дълъг срок.
„Обещаха ни бърз, публичен и справедлив процес. За съжаление не виждаме нищо подобно. Прокуратурата знае, че трудно ще докаже обвинението за пране на пари и данъчни престъпления, изцяло в нейн интерес е да забавят делото, колкото се може повече“, казаха от пресцентъра на семейство Баневи.
Мащеха уби 5-годишно момиче и лъга половин век, истината най-накрая излезе наяве
Учени в шах, откриха животно, което оцелява 5 години без грам храна
Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма?
3-годишно дете нападнато от крокодили, жена рискува живота си, за да го спаси
Васил Божков за 5-те милиона и Левски: Американски адвокати поискаха това вземане
Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости
Дискова херния или стеноза? УМБАЛ „Дева Мария“ организира безплатни консултации за пациенти, обмислящи операция
Volkswagen предприема исторически съкращения и закрива 50 000 работни места
Лидерът на Промяната в Бургас напусна
В неделя променят движението в парк „Росенец“ заради полумаратон
„ФЕЙК“ излиза на сцената на ДТ "Адриана Будевска" на 22 юни
Твоето тяло. Твоят глас. Твоята сцена: НАТФИЗ открива нова специалност „Танц и пърформанс“

За 7 месеца са разпитани 6 от тях.
В задачата се пита:
За колко месеца ще бъдат разпитани и останалите?
Решение:
за 7 месеца - 6 разпитани
за х месеца - 167 разпитани
Отговор: приблизително 195 месеца
Ашколсун!