90-годишен мъж е първият починал от коронавирус в Белгия
Три жертви взе болестта COVID-19 само за ден в Белгия
Мъж на 90 години е починал в Белгия от COVID-19, съобщи министърът на здравеопазването Маги де Блок, цитирана от местни медии. Това е първият смъртен случай в страната от новото заболяване.
Болният е бил приет в здравно заведение в Брюксел. Той е починал въпреки положените грижи, отбелязва министърът, предаде БТА.
Три жертви взе болестта COVID-19 само за ден в Белгия, съобщи министерството на здравеопазването, цитирано от местни медии.
В следобедните часове се съобщава за още две жертви - на 73 и на 86 години.
До този час в Белгия са открити 314 заразени, като само днес са установени 47 нови случая. На ден в страната се извършват по няколкостотин изследвания.
Белгийските власти предприеха различни мерки за противодействие на епидемията, сред които са забрана за събиране на повече от 1000 души в затворени пространства. Засега учебните занятия и кинопрожекциите продължават. Националната авиокомпания Брасълс еърлайнс обяви, че преустановява полетите до Италия до 3 април, а летището в Брюксел съобщи, че са отменени 1/4 от полетите по разписание.
Полицейска кола мина на червено и предизвика катастрофа
Спортът в траур: Отиде си многократна шампионка на България
Великолепно: Александър Николов е в Топ 3 на света
Тежка седмица за три зодии - вижте дали сте сред тях и какво ви съветват звездите
Зеленски със светкавична реакция за "масираните удари" по резиденцията на Путин
Ужасяваща катастрофа с Антъни Джошуа, двама загинаха пред очите му
В кой град пада 8 метра сняг, а местните живеят пребогато
Коледна трагедия: Двойна смърт в семейството на бивш кмет
Камен Алипиев-Кедъра е в болница
Кой е най-богатият град през 2025 г.?
Мощна украинска атака по резиденцията на Путин
Какво ритуално се похапва по света за късмет на Нова година
