Стотици разгледаха Университет „Проф. д-р Асен Златаров“, обявиха го за бъдещия си ВУЗ
„Звездата“ на деня стана най-младият „кандидат за студент“ - 10-годишен малчуган
Денят на отворените врати в Университет „Проф. д-р Асен Златаров“- Бургас се превърна в истински празник за хората от всички поколения, дойдошли да се запознаят с бургаската Алма матер. През уикенда, посетилите в най-стария университет в Югоизточна България се информираха за предлаганите специалности в многобройните професионални направления, разговаряха с преподавателите, разгледаха материалната база, в която биха се обучавали те самите, техните деца и дори внуци.
В отделните корпуси на Университета, бъдещите студенти се запознаха с различните форми на теоретическо и практическо обучение. Всички получиха рекламни брошури и материали, както и компетентни консултации от преподаватели и административни лица.
Лабораториите и залите с апарати и материали бяха на разположение на всички интересуващи се от химическите и техническите науки. Над 30 са специалностите, които се преподават във Факултета по природни науки, Факултета по технически науки и Техническия колеж.
Факултета по обществени науки посетиха кандидати готови да се посветят на педагогическите, хуманитарните и икономическите специалности. Младо семейство с две деца, току що преместило се да живее от столицата в Бургас, се интересуваше от възможностите за докторантури.
Нагледни демонстрации в медицинските кабинети с манекени, апарати, съоръжения за диагностика, лечение и рехабилитация и кратки лекции бяха подготвени за всички, които желаят да се посветят на медицината и общественото здраве.
Най-малкият „кандидат за студент“ спечели симпатиите и умилението на всички присъстващи. Десетгодишният Георги Гаврилов, придружен от своите родители, дойде да разгледа новия корпус. Неговата детска любознателност и желание да стане бъдещ медик бяха и трогателни, и обнадеждаващи. Момчето бе очаровано от демонстрацията за изработване на обемно изображение на сърце от новозакупения 3D- принтер, направена от екипа на проф. Сотир Сотиров.
В Деня на отворените врати Университет „Проф. д-р А. Златаров“- Бургас показа на своите посетители какъв магичен свят от интересни и полезни знания могат да получат тук, колко приятелска и гостоприемна е неговата академична среда.
Собственикът на Lidl и Kaufland е сред кандидатите за 363 магазина на Tesco
„Bulgaria in Figures® 2026“ представя икономическия потенциал на България след Еврозоната и Шенген
УНГ специалист посочи правилото за климатика в жегата
Филоложка поема програмното съдържание на БНТ
Собственикът на Lidl и Kaufland е сред кандидатите за 363 магазина на Tesco
06/08/2026, Четвъртък 16:36
0
Пиян хулиган вилня на плажа във Варна, глобиха го
110 години обещания: Защо все още няма тунел под Петрохан
Левът слиза от етикетите, цените остават само в евро
Убитият Георги Кузев останал сирак на 8 години, мечтаел за жена и деца
Братовчедът на убития Георги Кузев: Остана сирак като дете, беше скромен и работлив човек
Големи ограничения на АМ "Тракия"
Официално: Убийците от Пловдив са "ловци на педофили"
Крадец разби прозорец в Средец и отмъкна три килима и два парфюма
