Предлагат генерал Андрей Боцев да получи посмъртно орден „Стара планина“
Той ще остави трайна следа в съвременната военна история на България
Министерският съвет прие Решение за предложение до Президента на Република България за издаване на указ за награждаване посмъртно на генерал Андрей Боцев за цялостна дейност по развитието и укрепването на Българската армия и принос за националната сигурност в Република България с орден „Стара планина“ без лента, първа степен, с мечове.
С честната си служба в Сухопътните войски, с принципното си отношение и воля за решаване на наболелите проблеми във Въоръжените сили, с достойния пример на командир, загрижен за своите подчинени, генерал Андрей Боцев ще остави трайна следа в съвременната военна история на България. Той почина на 27 февруари след кратко и мъчително боледуване.
Андрей Боцев е роден на 26 ноември 1959 г. в Гоце Делчев. С висшето офицерско звание генерал е удостоен на 18 април 2018 г. Той бе началник на отбраната от 8 март 2017 година до последния си час.
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден

Ако сте искали да го награждавате, да го бяхте направили преживе, сега е вече късно. Ако смъртта му беше по време на военни действия и чрез нея е направил нещо за родината си бих бил съгласен, но да получава орден само защото е починал не е правилно. А и него надали му пука точно в момента за такива парадни награждавания, вече е над нещата