Предлагат генерал Андрей Боцев да получи посмъртно орден „Стара планина“
Той ще остави трайна следа в съвременната военна история на България
Министерският съвет прие Решение за предложение до Президента на Република България за издаване на указ за награждаване посмъртно на генерал Андрей Боцев за цялостна дейност по развитието и укрепването на Българската армия и принос за националната сигурност в Република България с орден „Стара планина“ без лента, първа степен, с мечове.
С честната си служба в Сухопътните войски, с принципното си отношение и воля за решаване на наболелите проблеми във Въоръжените сили, с достойния пример на командир, загрижен за своите подчинени, генерал Андрей Боцев ще остави трайна следа в съвременната военна история на България. Той почина на 27 февруари след кратко и мъчително боледуване.
Андрей Боцев е роден на 26 ноември 1959 г. в Гоце Делчев. С висшето офицерско звание генерал е удостоен на 18 април 2018 г. Той бе началник на отбраната от 8 март 2017 година до последния си час.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Ако сте искали да го награждавате, да го бяхте направили преживе, сега е вече късно. Ако смъртта му беше по време на военни действия и чрез нея е направил нещо за родината си бих бил съгласен, но да получава орден само защото е починал не е правилно. А и него надали му пука точно в момента за такива парадни награждавания, вече е над нещата