СУ „Любен Каравелов“-Несебър тържествено отбеляза патронния си празник
Проявата традиционно започна с посрещане на училищното знаме
СУ „Любен Каравелов“ отбеляза патронния си празник за 138-ми път. На 2-ри март, ден преди националния празник на България, най-голямото училище в община Несебър чества своя патрон и отдава почит на видния български будител, писател и революционер Любен Каравелов. На днешния ден бе отбелязано и още едно важно събитие в училищния живот - 10 години от създаването на фолклорна група „Незабравка” с ръководител Андиопа Цветкова и хореограф Десислава Червенкова.
Концертът по случай празника на СУ „Любен Каравелов“ препълни салона на читалище „Яна Лъскова-1905“. На тържественото честване присъства кметът на Община Несебър Николай Димитров.
Проявата традиционно започна с посрещане на училищното знаме.
В поздравителното си слово към присъстващите ученици, родители и преподаватели, градоначалникът подчерта ролята на местната образователна институция за обучението и възпитанието на децата. Той заяви, че вниманието, което общината отделя за развитието на училищата на територията си е неотменен ангажимент и грижата за децата и тяхното образование е основен приоритет на общинската политика. Кметът Димитров обяви, че в скоро време ще започнат дейности по саниране и ремонт на филиала на СУ „Любен Каравелов“ в Стария Несебър.
В своята реч Тодорка Станелова – директор на училището, се обърна към присъстващите като подчерта, че днешният празник е най-значимият и най-вълнуващият за училището, защото е повод не само за равносметка и вглеждане в историята, но и за поглед в бъдещето. Г-жа Станелова изтъкна, че повече от столетие училището гради заслужен авторитет на средище, осигуряващо качествено образование на младите хора и възпитаващо достойни граждани на България. Благодарение на усилията на поколения учители и ученици тук успешно се съчетават традиции и новаторство, възрожденско преклонение към знанието и стремеж към осигуряване на нови хоризонти и възможности.
В празничната програма се редуваха стихове, песни, танци и скечове, изпълнени от талантливи възпитаници на образователната институция.
В емоционалния концерт участие взеха: Фолклорна група „Незабравка“; Клуб „Аз съм българче“ и „Сцена“, с ръководители Наталия Антонова и Пенка Ганчева; Вокална група „Славееви гласове“, с ръководител Руска Узунова; Студио „Таланти“, с ръководител Петко Божилов. Мултимедийните презентации, съпътстващи поетично-музикалната програма, бяха дело на бившите „незабравки” Миглена Червенкова, Ина Добрева и София Сотирова, по стихове на Ивелина Радионова, Васка Мадарова и Яна Кременска.
Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“
Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор
След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган
Домашни мекици по стара рецепта – златисти отвън и меки като памук отвътре
Мълния уби десетки крави и телета край Калофер
Любимо предаване се връща на екран под ново име
Славена Вътова: Израснах в бедност - имах само две блузи
Дупча изпечения блат с точилката и после заливам щедро с горещ шоколад – става уникално сочен сладкиш!
Златната Мая Пауновска разказа за болестта на сина си и призова мъжа си: Прибирай се, че трябва да се развеждам! (СНИМКИ)
Сериозни щети и срутена сграда: Серия от силни земетресения разтърси гръцки остров
Кадифен чийзкейк с малини – нежен десерт, който се топи в устата още с първата хапка!
Риалити звезда от "Фермата" почина на 47 г.
