Задържаха 51 килограма хероин на "Лесово"
Шофьорът и собственик на автобуса, турски гражданин, е задържан за 72 часа
Митничари от ГКПП "Лесово" са открили и задържали 51 килограма хероин, разпределен в 100 пакета. По първоначална оценка наркотичното вещество, което е с висока чистота, е на стойност между 4 и 6 милиона лева. Това съобщи пред журналисти главният директор на ГД "Митническо разузнаване и разследване" в агенция "Митници" Георги Георгиев.
Наркотикът е в особено големи размери и е бил укрит в специално изработен тайник под последните две седалки на автобус, извършващ редовен превоз на пътници по линията Истанбул-Силистра. Тайникът е изработен изключително професионално, обясни Георгиев. Той допълни, че през последните месеци има засилен контрол на автобусите, както и подчерта, че автобусът е отклонен въз основа на сработил рисков профил.
Шофьорът, който е и собственик на автобуса, е задържан за 72 часа. Той е турски гражданин на 45 години. Прокуратурата ще поиска от Окръжния съд в Ямбол постоянното му задържане под стража.
По предварителни данни, чистотата на веществото е висока, но предстои да бъде извършена експертиза на наркотичното вещество.
Автобусът е иззет.
Засилено военно присъствие на летище "Васил Левски"
Скандал с варненка и Михаела от "Биг Брадър"
Линдзи Вон претърпя нова операция
Как да намалим сметките за ток през зимата без скъпи инвестиции
Зимен сладкиш с ябълки, орехи и канела - лесна домашна рецепта за студените дни
Министърът на енергетиката призова за пълна информация за проверките за високи сметки
Любо Пенев намери сили за шеги
Падна невероятен рекорд на Олимпиадата в Милано Кортина
И треньорът на Байерн се намеси в расисткия скандал с Винисиус от Реал
Покривът на руски автомобилен завод се срути
Щастлива развръзка с издирваната Елена, връщат я в Бургас
Спряха преминаването през Прохода на Републиката
