Посрещаме март с температури до 17 градуса през деня
Вятърът ще отслабне на повечето места, седмицата също ще е топла
Днес облачността ще е променлива, предимно средна и висока. Това съобщи за "Фокус" Георги Цеков, дежурен синоптик в НИМХ. През деня вятърът ще е слаб, в източните и планинските райони – до умерен. Минималните температури ще са между минус 3° и 2°, а максималните през деня ще достигнат 12°-17°. Атмосферното налягане бавно ще се понижава и ще е малко по-ниско от средното за март.
Над Черноморието сутринта ще е със значителна, предимно средна и висока облачност. Около обяд ще се разкъса и намалее и до края на деня ще е предимно слънчево. Ще духа умерен юг-югозападен вятър. Максимални температури между 9° и 12°. Температурата на морската вода е 8-9°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините облачността ще е променлива, често намаляваща до слънчево време. Ще духа умерен запад-югозападен вятър. Ще се затопли и максималната температура на 1200 метра ще е около 8°, на 2000 метра – около 2°.
През първата половина от следващата седмица ще бъде топло, особено към вторник, когато южният вятър ще се усили и дневните температури на места ще надхвърлят 20°. Облачността ще бъде променлива, в сряда по-често значителна. Тогава от запад ще започне и понижение на температурите. През първите дни само на отделни места са възможни слаби и краткотрайни превалявания, но в сряда се повишава вероятността за валежи от дъжд на повече места в страната, в отделни райони - с гръмотевици. Температурите ще се задържат все още по-високи от обичайните.
Прочети още на: https://www.dnes.bg/snimka-na-denia/2020/03/01/posreshtame-mart-s-temperaturi-do-17-gradusa-prez-denia.440696
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
