След разговор Борисов-Ердоган: Нямало пряка бежанска заплаха за България
В понеделник българският премиер ще се срещне с турския президент
Министър-председателят Бойко Борисов проведе телефонен разговор с президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган. Двамата обсъдиха обстановката в Сирия и ситуацията с мигрантите. В хода на разговора е изяснено, че към момента няма пряка заплаха за България. Премиерът Борисов и президента Ердоган се разбраха двамата да проведат среща в понеделник.
Министър-председателят Борисов отбеляза, че страната ни високо оценява приноса на Турция по въпросите с миграцията и проявяваме разбиране към огромните трудности, които нашата съседка изпитва от години. Премиерът Борисов беше категоричен, че в тази ситуация нито Турция, нито която и друга държава не би следвало да бъде оставена да се справя самостоятелно и трябва да се окаже подкрепа. Българският министър-председател изрази увереност, че България и Турция ще продължат и занапред да работят заедно в интерес на справянето с кризата в Сирия и на спирането на мигрантския поток и натиска. Българският премиер изрази дълбоки съболезнования за загиналите турски войници в сирийската провинция Идлиб. Премиерът Борисов подчерта, че кризата в Сирия има само мирно политическо решение.
Премиерът Бойко Борисов определи като ключово прилагането на споразумението ЕС – Турция. Според българския министър-председател е от изключително значение Европейският съюз да има единна позиция по мигрантския въпрос. Борисов заяви, че ще информира председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен, председателя на Европейския съвет Шарл Мишел и лидерите от ЕС за разговора с президента Ердоган и ще апелира ЕС още по-сериозно да се заеме с решаването на кризата по дипломатически път.
Снимки на Теди Александрова преди корекциите ще ви шокират, а тя твърди, че е натурална
Днес е Томина неделя, почетете починалите
Карина Караньотова: Гласувам за нашата партия и за най-мил кандидат, въпреки липсата на желание
Гюров: Гласът на свободните хора побеждава манипулациите на изборите
Ето какво сънуват хората в последните си дни
Радостин Василев: Старият модел отстъпва, след вота идва разговорът за мнозинство
Севим Али: Гласувах за справедлива и разумна България
Тревожни сигнали в изборния ден: 93 нарушения и 8 досъдебни производства до обяд
Асен Василев: Днес имаме шанс да променим България и да я върнем в сърцето на Европа
Проблеми с машините за гласуване, грешка са дали около 20 устройства.
Костадин Костадинов: Само този, който гласува, може да промени бъдещето.
Станислав Балабанов: Гласувах за нормалност, за българското семейство и за децата

Хората искат да отидат в развити държави и да построят живота си отново. У нас ги чака доживотен гърч и житейска агония. Толкова добър е животът в България, че даже и мигрантите ни заобикалят. За какви тълпи туристи говори министърката на туризма, идея нямам.
дълга ни към Европа надхвърля 60 милиарда. сметката за ток е колкото една пенсия. циганите бият лекари, полицаи, баби, дядовци, жени ,деца, а ние им плащаме сметките, даваме им социални помощи. чудесно управление.