Ето как Поморие ще отбележи 142 години от Освобождението на България
Честването на 03.03.2020 г. (вторник) ще се започне в 10.00 часа пред паметните плочи на участниците в Освободителната война
142-та годишнина от Освобождението на страната ни от османско владичество ще бъде отбелязана в Поморие с тържествен спектакъл. Честването на 03.03.2020 г. (вторник) ще се започне в 10.00 часа пред паметните плочи на участниците в Освободителната война, в центъра на града, с издигане на националния флаг на Република България.
Свещениците от храм „Свето Рождество Богородично“ ще отслужат благодарствен молебен, а в памет на всички герои, загинали в Руско-турската освободителна война, ще бъдат поднесени венци и цветя.
Празничната програма ще продължи от 11.30 часа, с участието на Детски фолклорен танцов ансамбъл „Раковина“, с ръководител Владимир Данаилов, Общински духов оркестър, с диригент Ангел Панцирков, танцови и хорови състави от гр. Ахелой и с. Александрово, ТК „Поморие”, ПК „Св. Георги” – гр. Поморие и „Ротари клуб” – Поморие.
В навечерието на празника, на 2 март 2020 г., в 12.10 ч., учениците от СУ „Иван Вазов” гр. Поморие ще представят традиционната фотоизложба „Да погледнем на България с очите на Вазов”, а екипът на НЧ „Светлина 1939“ гр. Поморие кани всички на тържествен концерт, посветен на Освобождението на България, който ще се започне в 18.00 ч., същия ден, в залата на читалището. Заповядайте!
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
Защо Gen Z плаща за тишина
Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия"
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“
КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни
„Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас!
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект
След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано
България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС
