×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Протестно бдение пред болницата в Добрич след смъртта на 4-годишно дете
  • Тръмп разпореди нови мита върху лекарства
  • Изтича срокът за заявяване на гласуване по настоящ адрес
  • Шефът на Пентагона поиска оттеглянето на най-висшия офицер на Сухопътните сили
  • Астронавтите от „Артемис 2“ вече пътуват към Луната
  • София празнува 147 години от обявяването си за столица на България
  • Тръмп призова феновете си да бойкотират концертите на Брус Спрингсгийн
  • Откриха останките от датски военен кораб, потопен през 1801 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Здравните власти в Бургаско след среща за коронавируса: Няма място за паника


Здравните власти в Бургаско след среща за коронавируса: Няма място за паника
Към настоящия момент на територията на РБългария няма регистрирани случаи на заболели с коранавирус
28 Февруари 2020, Петък, 11:58 ч.
Автор: Флагман.БГ

Експертът по инфекциозни болести - доц. д-р Велинов влиза в ръководството на регионалния щаб за предотвратяване разпространението на вируса в РБългария

С указания на председателя на Националния оперативен щаб, генерал–майор проф. Венцислав Мутафчийски, в област Бургас се проведе работна среща на представители на здравните власти, болнични заведения, държавни и общински структури. Същата е във връзка с предприетите на национално ниво мерки за ограничаване на коронавирус инфекцията в РБългария и прилагането им на регионално ниво. Такива срещи се провеждат във всички области на страната и имат за цел създаване на добра координация между институциите, набелязване на конкретни дейности за предотвратяване навлизането на заболяването на територията на България.

По време на срещата бе формиран регионален щаб, който да стартира работа в случай на нужда. Председател на щаба е Директорът на РЗИ Бургас - Георги Паздеров, а негов заместник и говорител ще бъде доц. д-р Велинов. Присъстващите единодушно се спряха на доц. д-р Велинов с оглед на богата му експертиза, висок професионализъм и опит.

Доц. д-р Велинов пое управлението на Факултета по медицина в Бургас след работа като Началник на Централна Лаборатория по Микробиология на УМБАЛ "Александровска" - София и завеждащ Национална Референтна Лаборатория "Контрол и Мониториране на Антибиотичната Резистентност" и лекар в Национална Референтна Лаборатория "Особено опасни инфекции" в Националния център по заразни и паразитни болести в София.

В случай  на необходимост доц. д-р Велинов ще бъде връзката между щаба, медиите и гражданите.

Научните интереси на доцента са точно в сферата на инфекциозните болести, антибиотиците и тяхното приложение, микробиомите, генетиката и геномиката, което го прави най-подходящ за част от ръководството на щаба.

По време на срещата бе отчетено, че към настоящия момент на територията на РБългария няма регистрирани случаи на заболели с коронавирус.

Експертите успокоиха, че се взимат всички необходими мерки по граничните пунктове на страната, алгоритъм за работа с конкретни стъпки е изпратен до всички лични лекари. От болничните заведения се очаква да имат готовност за преструктуриране на помещения и осигуряване на болнични легла, в случай на необходимост от изолационни действия при съмнения за заболели от вируса. Обсъден бе и въпросът за личните предпазни средства на медицинските работници. Летищните и пристанищните власти на територията на област Бургас информираха присъстващите, че работят по ясно разписани правила, съгласувани със световните тенденции за противоепидемични мерки.

Експертите отправят апел за спокойствие, да не се всява излишна паника. Към съветите им спадат: преустановяване на пътуванията към епидемиологични зони, спазване на висока лична хигиена, засилване на имунологичната защита, консултирана с личните лекари.

След първата работна среща, второ заседание на шаба ще се проведе, ако обстановката наложи повторното му свикване.




В категории: Здраве


16
Коментара
Мария АРНАУДОВА Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  03/04/2026, Петък 14:00 1
16
Коментара по темата
16.
XX 15
28.02.2020 23:38:17
0
2
ХХахо ХХахов, на теб ти е забранено да пътуваш от Сърбия нататък. Западните служби знаят, че ти си бил голям престъпник от Държавна сигурност. Добре дошъл си само при твоя кумир Жужи Путяк. От техните служби ти превеждат парите и ти купиха лаптопа. Всичко се знае за всеки.
15.
иван193
28.02.2020 19:32:49
1
0
Започва да прилича на Чернобил---в България няма радиация-сега няма и вирус-няма болни -няма болнични---вируса ще ни заообиколи за радост на НЗОК
14.
ХХ
28.02.2020 18:28:00
1
1
@12
е па ти как мислиш, че е в другите ес демокрации? че имат маски, спирт и течни сапуни по магазините ли ?
13.
Мари
28.02.2020 17:00:43
1
0
Не ми се вярва да няма.. Поне не лъжете народа , ние сме подготвени да го посрещтнем. Не виждате ли че маските свършиха. ? Голям бизнес става....
12.
Честно
28.02.2020 13:59:23
2
3
Никой май не знае за какво иде реч и какво ще се прави ако се обърне каруцата. И всеки гледа другия какво прави и подражава. Като на хоро на сватба - като не знаеш и гледаш от другите. В аптеките няма лекарства и маски, спирт и др. Приказно ще бъде ако се тръшнат 200-300 000. Всеки ще вдига рамене и ще набеждава другия. Щото винаги е така - другия е виновен.
11.
*********
28.02.2020 13:41:50
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
pffff
28.02.2020 13:40:00
1
1
всички ще умреееееееем
9.
ХХахо ХХахов
28.02.2020 13:24:26
6
4
Ех, едно време какви заседания правехме в окръжния комитет на БКП. Първо рапортувахме на другаря Николай Жишев, че всичко е наред и вървим напред. После той много ни ръкопляскаше и ние също много му ръкопляскахме. Направо ни заболяваха ръцете. Сетне внезапно свалиха дядо Тотю и всички гледахме като пръднали екзистенциалисти.
8.
Glad
28.02.2020 13:18:21
1
2
Колко време ще са затворени магазините?
7.
a
28.02.2020 13:17:27
1
0
a
6.
Да бе да
28.02.2020 13:01:18
1
5
Стига лъжи, стига, достатъчно се наслушахме
5.
Гражданин
28.02.2020 12:36:51
1
11
Сигурен съм, че мерките и превенцията ще са на ниво. Все пак със здравеопазването се занимава Ананиева. Такъв професионалист, че образованието и училищата в Бургас са батак, а уж товя и е специалността.
4.
XX
28.02.2020 12:36:30
3
9
Като се рапортува първия случай, друга песен ще запеят...
3.
Аз
28.02.2020 12:29:18
1
5
Хвала на такъв щаб, хвала на таквиз мерки и препоръки!
2.
Апокалипсисът
28.02.2020 12:25:35
1
6
Да олекна ми вече явно БУРГАС България за в друга галактика и тука нищо не идва ами готово ракия като им гледам коремите бая вируси имат.....
1.
Marinero
28.02.2020 12:09:23
3
4
Браво, време беше с тази важна задача да се заемат истински професионалисти.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
ОДК Несебър събра близо 100 деца в великденска творилница за празника Великден ОДК Несебър събра близо 100 деца в великденска творилница за празника Великден Ученици от начален етап на СУ „Любен Каравелов“ изработиха разноцветни хартиени пеперуди и се включиха в образователна инициатива, посветена на Великден и българските традиции Безплатни прегледи за хернии в университетска болница „Дева Мария“ Безплатни прегледи за хернии в университетска болница „Дева Мария“ Състоянието в началото изглежда безобидно, но при липса на навременна диагноза могат да доведат до сериозни усложнения Експерт предупреди да не купуваме агнешко на кука и препоръча домашни козунаци Експерт предупреди да не купуваме агнешко на кука и препоръча домашни козунаци Повишаването на температурите и активното празнично пазаруване засилват риска при месото, яйцата и пресните салати, а домашният козунак остава по-сигурен избор според специалисти Малена Замфирова се върна в България и започна рехабилитация с амбиция за старт през декември Малена Замфирова се върна в България и започна рехабилитация с амбиция за старт през декември След тежкия инцидент в Чехия и няколко операции в Грац 16-годишната сноубордистка вече прави първи самостоятелни крачки, а екипът ѝ планира възстановяване до есента Стоянка Мутафова се завърна в "Сълза и смях" в естествен ръст Стоянка Мутафова се завърна в "Сълза и смях" в естествен ръст Скулпторът Борис Борисов създаде фигура на великата актриса по поръчка на продуцента Кирил Кирилов Протестиращи в Царево: Софийски полицаи ни третираха като племе от Африка, повече няма да гласуваме! Протестиращи в Царево: Софийски полицаи ни третираха като племе от Африка, повече няма да гласуваме! "Ние сме интелигентни хора, работим на 2-3 места и не продаваме гласа си, избираме по съвест!", казаха недоволните пред Районното управление Несебър посреща Лазаровден и Цветница с благотворителна кауза и празнична програма  Несебър посреща Лазаровден и Цветница с благотворителна кауза и празнична програма  Малки лазарки от Обединената общинска школа по изкуствата ще оживят Стария и Новия Несебър с обичая „кумичене“  Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  Кадри, разпространени в социалните мрежи, показват как мощната водна струя, падаща от около 20–30 метра, залива част от заведението. Kaufland подарява 5 двойни билета за спектакъла „Летище“ в Бургас Kaufland подарява 5 двойни билета за спектакъла „Летище“ в Бургас На 18 април националното турне на дипломантите от НАТФИЗ гостува в Бургас Лазарки нарекоха за здраве администрацията на Община Бургас  Лазарки нарекоха за здраве администрацията на Община Бургас  Деца от ДГ „Моряче“ и ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ пресъздадоха един от най-красивите народни обичаи в навечерието на Лазаровден
Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Конфликтът в Близкия изток, по-дългите полетни маршрути и зависимостта на Европа от внос на керосин засилват тревогата за доставки, цени и летен график В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена Върховният съд в страната постанови, че това наказние ще е активно, ако жеста се случи без нейното съгласие   Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Тур де Фландерс отново насочва вниманието към един от най-богатите на история, изкуство и кулинарни традиции региони в Европа След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я Явно здравеопазването ни вече не работи за болните, а предимство имат търговските, клинични калкулации, каза Илка Александрова, нейна приятелка Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Не се оплаквам, добре съм. Излизам навън на въздух, макар че не мога да ходя сама, споделя Мария Янакиева Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Актрисата Сашка Братанова моли за финансова помощ във фейсбук Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Новият обект на интереса ѝ е не кой да е, а риалити звездата от „Игри на волята“ Теодор Венков-Чикагото, който също е част от звездния отбор в „Кухнята на ада“ Стотици бензиностанции във Франция останаха без гориво, дизелът надхвърля 2,20 евро Стотици бензиностанции във Франция останаха без гориво, дизелът надхвърля 2,20 евро Италия търси по-мек сценарий с по-ниски акцизи и енергийна подкрепа Откриха откраднатото в Нидерландия златно съкровище на Румъния Откриха откраднатото в Нидерландия златно съкровище на Румъния Сред откритите артефакти са златният шлем от Коцофенещ (V–IV век пр. н. е.) и две от трите златни дакийски гривни. Шлемът е леко повреден Година по-късно: Четири начина, по които тарифите на Тръмп промениха световната икономика Година по-късно: Четири начина, по които тарифите на Тръмп промениха световната икономика Миналият април американският президент предизвика глобален шок, когато обяви минимална тарифа от 10% за много чуждестранни стоки от страни като Китай
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Студент в стола:
- За мен два кренвирша!
Глас отзад:
- Я па тоя баровец!
Студентът допълва:
- И осем вилици.
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50 км/ч, а вие карахте с 80 км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези пари...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Силната положителна вяра би създала повече чудеса, отколкото което и да е чудотворно лекарство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори