Гришо срещу Надал, вторият в света хвали първата ни ракета
Ето какво каза най-добрият български тенисист след победата над Стан Вавринка
Седмият поставен в схемата на тенис турнира в Акапулко Григор Димитров разкри на какво се дължи победата му над Стан Вавринка днес и отличното му представяне в състезанието в Мексико. В същото време водачът Рафаел Надал изрази респекта си към българина, с когото ще се срещне на полуфинал, пише Дарик.
„Играл съм доста пъти срещу Стан и също така сме тренирали много заедно. Между нас битката основно е на ментално ниво" – заяви Григор пред официалния сайт на АТР.
„Загубих предишните пет мача срещу него, но тези поражения ме мотивираха и ми помогнаха да спечеля днес. Въпреки че боли го признавам. Исках да запазя високо ниво тази вечер. Последните месеци бяха доста трудни за мен. Далеч съм от това да бъда напълно доволен от направеното сега. Продължавам да работя здраво“, допълни 22-ият в световната ранглиста българин.
От АТР припомнят, че по време на турнира в Акапулко Димитров спаси два мачбола срещу Адриан Манарино в предишния кръг и прекъсна негативната си серия от четири поредни загуби в трисетови мачове.
Неговият следващ опонент – вторият в света Надал, оцени високо представянето на Гришо в Мексико, където двамата са печелили общо три пъти титлата.
„Той завърши миналата година много по-добре, отколкото, когато се срещнахме последния път. Григор започна да играе добър тенис и го показа, като спечели някои хубави мачове. Срещу него ще трябва да дам най-доброто от себе си и се надявам да съм готов да го направя“, заяви левичарят от Маникор.
Двубоят между двамата е в събота не преди 6 часа сутринта.
Григор Димитров изостава с 1-12 победи в преките двубои срещу Надал. За последно те се срещнаха през април 2019 година на турнира на червени кортове в Монте Карло, където испанецът спечели с 6:4, 6:1.
Любопитен факт е, че двамата ще играят отново на 2 март. Тогава е демонстративният им мач в Атланта, щата Джорджия.
Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове
Внимание! Висока опасност дебне в планините
Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси?
Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение
Последният майстор на файтони си отиде на 95 г.
Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата
Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия
Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство
Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство
Показаха наследника на Тато
Вълшебно езеро в пещeрата Леденика сбъдва желания
Концертът на Галена срин рейтинга на Би Ти Ви
