Голяма победа за Гришо, срази Стан Вавринка
Швейцарецът, който е носител на титли от Големия шлем, загуби безславно от Григор Димитров с 0:2 сета в Акапулко
Григор Димитров победи Стан Вавринка с 6:4, 6:4 в 1/4-финал от турнира по тенис в Акапулко, за да стигне полуфинал в турнира за час и 25 минути игра. Така Гришо прекъсна серията от пет поредни победи на швейцареца срещу хасковлията. На полуфинал Димитров ще се изправи срещу победителя от Рафаел Надал – Хвон, съобщава Нова телевизия.
Българският тенисист започна отлично двубоя като проби още в първия гейм съперника си, който е поставен под №3 в схемата и поведе с 1:0. Във втория гейм с отлична игра той взе подаването си и поведе с 2:0 като и двата гейма бяха спечелени на 0.
Все пак в третия гейм Вавринка стигна до успеха и намали изоставането си до 1:2. В следващите два гейма и двамата си взеха подаванията, за да може Димитров да поведе с 3:2. В 6-ия гейм Вавривна поведе с 30:15, но с отлична точка Димитров изравни на 30:30, но след нови две възможности Вавринка върна пробива и изравни резултата до 3:3.
Българският тенисист съумя веднага в следващия гейм да спечели подаването на съперника и поведе с 4:3. В осмия гейм Вавринка поведе с 40:30 и получи възможността да пробие отново, но Григор съумя да се измъкне от ситуацията и си взе подаването, за да поведе с 5:3. След това и двамата си взеха подаванията и Григор взе сета с 6:4.
Във втория сет и Димитров, и Вавринка не даваха шанс на съперника си при сервис, за да се стигне до 2:2. В петия гейм Димитров поведе с 40:0 при сервис на съперника и още при първата възможност за пробив от 3 възможни проби съперника и поведе с 3:2 гейма. В 6-ия гейм Григор съумя да изравни след като изоставаше с 0:30 и 30:40, за да си спечели подаването и да затвърди пробива като поведе с 4:2.
Седмият гейм на втория сет предложи доста изненадващ развой на събитията и след 40:0 в полза на българския тенисист, Вавринка си взе подаването и намали изоставането си до 3:4. И двамата взеха подаванията в следващите два гейма и резултатът стана 5:4 в полза на Димитров, който сервираше за мача. С отличен гейм Димитров съумя да вземе подаването си и е полуфиналист след успех и във втория сет с 6:4.
България изпадна от топ 3 на страните с най-нисък дълг в ЕС
Авиокомпаниите са анулирали 13 000 полета заради скъпото гориво
Край на хитрините със сливане на празниците
Почина Шантал Нобел от легендарния сериал "Шатовалон"
Синоптиците от НИМХ за времето на Гергьовден: Идва жега, живакът скача до 28 градуса
От 25 до 49 евро за килограм череши: Струва ли си?
Държавата да спре корупционните течове преди да вдига данъците, зове Левон Хампарцумян
Камен извърши второ убийство, ще е до края на дните си зад решетките
Милионери от Близкия изток търсят имоти в Европа
70% от населението на Русия се оказа в обхвата на украинските дронове
Кметът Димитър Николов: Гергьовден е празник на вярата, смелостта, честта и дълга към родината
20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ
