Деканът на Медицинския факултет влезе в борда на УМБАЛ – Бургас
Кандидатурата на доц. Велинов бе издигната от кмета Димитър Николов
Деканът на Факултета по медицина на Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - доц. д-р Цветан Велинов, бе избран за член на Съвета на директорите на УМБАЛ - Бургас днес по време на общо събрание на акционерите. Кандидатурата на доц. Велинов бе издигната от кмета Димитър Николов.
Целесъобразността на избора от една страна е високата квалификация, ерудиция и сериозен 30-годишен лекарски опит като един от най-изтъкнатите специалисти по микробиология и вирусология в България на доц. Цветан Велинов, а от друга - работата на Медицинския факултет в Бургас, координацията му с най-голямата университетска болница в града, както и необходимостта от развиване на клинични бази в нея.
Доц. д-р Велинов пое управлението на Факултета по медицина в Бургас след работа като Началник на Централна Лаборатория по Микробиология на УМБАЛ "Александровска" - София и завеждащ Национална Референтна Лаборатория "Контрол и Мониториране на Антибиотичната Резистентност" и лекар в Национална Референтна Лаборатория "Особено опасни инфекции" в Националния център по заразни и паразитни болести в София.
Неговите научни интереси са в сферата на инфекциозните болести, антибиотиците и тяхното приложение, микробиомите, генетиката и геномиката.
Доц. Велинов е автор на над 120 научни труда - статии в реферирани международни и наши списания, както и участия в наши и международни научни форуми. Водещ изследовател и участник е в множество научни проекти, свързани с микробиологията и генетиката. Носител е на званието "Лекарите, на които вярваме".
Куркумата е обявена за лечебно растение на 2026 година от International Herb Association
Подсъдимият по делото „Дебора“ осъди Районния съд в Пловдив за бавно правосъдие
Разкрития по случая Петрохан за връзката на Деян Илиев с баща му при откриването на телата
Захарова: Европа е синоним на нацизма
Карнавалът в Рио: ритъм, който спира дъха
„Възкръснал“ мъж и майка му са обвинени в инсценировка на смърт в Старозагорско
Кметът на Несебър благодари на всички, съпричастни с организацията на Деня на любовта и виното
Община Бургас стартира ученически видео конкурс за Трети март
САЩ открито подкрепиха Виктор Орбан преди парламентарния вот в Унгария
Ателие учи деца как да пишат с почерка на Васил Левски
Никола Бургазлиев като Андерш Брайвик, предложиха държавата да му осигури специален компютър, за да учел
Германски биатлонистки се натровиха след бургери на Олимпийските игри в Италия
