Бургас посреща 3 март с богата програма, вижте я
Кулминацията на празничните събития ще постави сборен фанфарен и духов оркестър от близо 100 деца от бургаски училища
В Бургас бележитите дати от българската история не се отбелязват формално и по задължение. Затова и тази година Общината подготвя мащабна програма по случай 3 март. Кметът Димитър Николов предварително благодари на всички партньори, които ще помогнат за превръщането на деня в наистина специален.
Празничната програма ще започне в 11:30 часа на пл. "Св. св. Кирил и Методий", където жители и гости на града ще бъдат посрещнати от най-знаковите фигури на националноосвободителните борби. Бургаските актьори Невена Николова, Никола Парашкевов, Николай Стоименов, Валери Еличов, Златко Ангелов, Иван Григоров и Пламен Каров ще се превърнат в Иван Вазов, Христо Ботев, Левски, Райна Княгиня, Георги Бенковски, Захари Стоянов и руския офицер Павел Калитин. В 12:30 часа тържествен камбанен звън от всички православни храмове ще възвести Деня на свободата.
Кулминацията на празничните събития ще постави сборен фанфарен и духов оркестър от близо 100 деца от бургаски училища, под диригентството на Анастас Камиларов, който ще изпълни заедно за първи път в Бургас "Ботев марш" и Химна на Република България, а първият кмет на града Нико Попов ще обяви изгрева на Свободата.
След празничния молебен, отслужен от бургаското православно духовенство, над 10 танцови ансамбъла ще поведат третомартенското хоро. На сцената ще се качи и големият Иво Папазов с оркестър "Тракия", който ще зарадва бургазлии с виртуозните си изпълнения.
Нека заедно застанем до кръста и камата, до черешовото топче, с българското знаме в ръка... Нека заедно с бургаските хорове запеем хайдушки, патриотични песни и съпреживеем радостта от Деня на свободата! Ще ви очакваме на площад "Св. св. Кирил и Методий".
Началникът на Софийския затвор предлага предсрочно освобождаване на Евелин Банев Брендо
Магнитни бури през февруари 2026 - кои дни са рискови за метеочувствителните хора
1 млн. стотинки никога няма да бъдат върнати в БНБ
Без Карлос Алкарас на ATP 500 турнира в Ротердам
Азис заряза и Глория
Учителят Тео и Николай Василев представят „Социално силните“ в Бургас– филм за българските умове, които чертаят бъдещето на света
Цената на златото и среброто спада под натиска на поскъпването на щатския долар
България представи туристическия си потенциал на водещ форум в Германия
Трима с обвинения след операцията срещу торент сайтовете ArenaBG Zamunda и Zelka
Най-вкусната яхния на баба, която събужда детски спомени
Снежното Пълнолуние в Лъв носи професионално признание и ярки изяви
Българите нямат нужда от нов Орбан, а от прероден Стефан Стамболов
