14 приети във ВМА със съмнение за коронавирус, двама от тях са с пневмония
Четирима от тях са чужденци, каза шефът на Националния щаб за борба с коронавируса проф. Венцислав Мутафчийски
В България все още няма потвърден случай на заболяване, причинено от коронавирус, но във ВМА са приети още 14 души със съмнение, че може да са заразени. Четирима от тях са чужденци, а останалите са българи, които са на пътуване до рискови дестинации. Те са с проявена клиника – зачервено гърло, кашлица, а двама са с пневмония. Това каза на брифинг пред медиите директорът на Националния щаб за борба с коронавируса професор д-р Венцислав Мутафчийски.
„Днес се очакват резултатите от изследванията на приетите във ВМА. В ранния следобед ще са готови“, добави ген. Мутафчийски.
Няма потвърден случай на заразяване с коронавирус у нас, подчерта той.
„10-15 хиляди са непотвърдените случаи за хора, завърнали се от Европа. Не можем за всеки от тях да говорим“, заяви професорът.
Той разказа завръщането на 22 деца от ферма край Милано. Те бяха транспортирани снощи с правителствения самолет.
„Лично секретарят на щаба извърши първия скрининг на децата и оборудва екипажа с предпазни средства. Няма деца, показало болестни симптоми. Около 3 часа самолетът кацна във Варна. Доц. Ангел Кунчев ги пое и направи втория скрининг. Не се наложи хоспитализация на деца. Извозени са вече до Каварна. Налага се само 14-дневна карантина. Тази мисия завърши успешно“, каза още ген. Венцислав Мутафчийски.
Варненец е пребил почти до смърт 19-годишна
Паста Карбонара: Оригинална италианска рецепта
Предлагат 10 милиона евро на сърбин, за да не се пенсионира
Кои зодии отмъщават най-жестоко при предателство
Млад мъж ще лежи в затвора за фатална катастрофа с АТВ
Кои зодии са сродни души: Идеалната половинка според астрологията
02/06/2026, Вторник 20:00
0
Гръмотевична буря удари голям роден град
Варненец е пребил почти до смърт 19-годишна
02/06/2026, Вторник 19:30
1
България затъва
Пухкави американски палачинки: Оригинална рецепта
Читател на Флагман.БГ сигнализира за мощна градушка в Шуменско
Шок в София: Мъж се закани да заколи жена си
Сампдория иска Хулио Веласкес за треньор

ЖЪЛТИ!!!!
Вярвам че основната алтернатива за човека е избора между „живот” и „смърт”; между продуктивност и деструктивно насилие; между реалност и илюзии; между обективност и нетолерантност; между братство-независимост и господство-подчинение.